Sinanpaşa

03 Sinanpaşa sitemize hoşgeldiniz.
Sitemize üye olmak için kayıt ol tuşuna basınız. Üyelik aktivasyonunuzu gerçekleştirmek için mail adresinize gönderilen aktivasyon linkini tıkladıktan sonra üyeliğiniz aktif hale gelecektir. Üyelik işlemi gerçekleşirken açıklamaları lütfen dikkatli okuyunuz. aktivasyon için mail adresinize gönderilen yanlış linki tıklamayınız.

FORUMDA konu açmak isteyenler ilgiye uygun sayfada konu açabilir. Konu hakkında internet ortamına yüklenilen fotoğrafların url bağlantısını kullanarak fotoğraf paylaşabilinir. Bunların yanında video, anket vb gösterimler, yayınlar yapılabilinir.

Her Şey Güzel Sinanpaşa Bölgemizin Güzelliklerini Tanıtmak İçin....


Sinanpaşa Bölgemizin Sanal Vizyonu. Bölgesel Sinerjinin Güçlü Sesi. Tüm Hemşerilerimizin Sitesi.


  Afyonkarahisar`da MOBESE Mart ayında hizmete başlıyor.

  Paylaş
  avatar
  Yasin_ERSÖZ
  Site Yetkilisi
  Site Yetkilisi

  Mesaj Sayısı : 252
  Yaş : 45
  Nerden : İzmir
  Kayıt tarihi : 26/01/09

  Afyonkarahisar`da MOBESE Mart ayında hizmete başlıyor.

  Mesaj tarafından Yasin_ERSÖZ Bir Salı Şub. 10, 2009 3:47 am

  Afyonkarahisar`da MOBESE Mart ayında hizmete başlıyor.
  10.02.2009

  Afyonkarahisar Kent Güvenlik Yönetim Sistemi’nde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. MOBESE hakkında bilgi aldığımız İl Genel Meclisi Başkanı Ahmet Kocakulak kurulumun Mart ayına kadar tamamlanacağını ve MOBESE’nin hizmet vermeye başlayacağını söyledi.

  Afyonkarahisar Kent Güvenlik Yönetim Sistemi’nde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. MOBESE hakkında bilgi aldığımız İl Genel Meclisi Başkanı Ahmet Kocakulak kurulumun Mart ayına kadar tamamlanacağını ve MOBESE’nin hizmet vermeye başlayacağını söyledi.  “İLÇELERE DE KURULMASINI İSTİYORUZ”

  Kent Güvenlik Yönetim Sistemi içersinde iki ana proje yer aldığını belirten İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Kocakulak projede kamera görüntülerinin KGYS merkezine Wİ-MAX kablosuz teknolojiyle aktarılacağını söyledi.MOBESE sisteminin ilçelerde de kullanılmasını arzu ettiklerini belirten Kocakulak “MOBESE sisteminin ilçelerde de yapılmasını çok arzu ediyoruz. Bu konudaki talebimizi Emniyet Müdürlüğüne ve Sayın Valimiz Haluk İmga’ya ilettik” dedi.

  MOBESE NASIL İŞLEYECEK
  MOBESE’de yer alan görüntüler KGYS Merkezi’ne taşınarak merkezde kurulacak duvar ekrandan izlenecek kaydedilecek ve ihtiyaç halinde bu kayıtlar incelenerek hukuki deliller elde edilecek.
  Şehir İzleme Projesi; Muhtelif kavşak ve noktalara tesis edilecek 30 adet 360° hareketli kameradan oluşmaktadır.
  Plaka Tanıma Sistemi; İlimizi çevre illerle bağlayan çevre yollarına İzmir Kütahya Eskişehir Ankara ve Konya tesis edilecek 5 grup 20 kameradan oluşmaktadır. İlimize giriş ya da çıkış yapacak araçların plakalarını okuyarak eş zamanlı polis bilgi bankasından KGYS merkezindeki özel yazılımlar aracılığıyla araçların çalıntı ya da her hangi bir nedenle aranıp aranmadıkları tespit edilecek.

  SİSTEM GENİŞLEMEYE UYGUN
  Kent Güvenlik Sistemi ödenek durumu ve ihale süreci EGM ve İl Özel İdaresi tarafından tahsis edilen 1.600.000.-TL kaynak ile Afyonkarahisar KGYS Proje çalışmaları proje şartname ve ihale süreci dahil 2 yıllık bir çalışma sonunda kurulum aşamasına gelinmiştir.
  Planlanan sistem genişlemeye uygun olup; Coğrafi Bilgi Sistemi Destekli Araç Takip Sistemi Kırmızı Işık İhlal Tespit Sistemi Çevre Güvenlik Sistemi Nezarethane İzleme Sistemi Hizmet Binaları Girişleri Araç Altı İzleme Sistemi İlçeler Şehir İzleme Sistemi vb. projeler kaynak teminine paralel ikinciaşama projeler olarak düşünülmektedir. Betonları dökülen sistemin direkleri de bu ay içinde dikilmeye başlayacak.  MOBESE BİNASINDA NELER BULUNUYOR

  Zemin Kat;
  Haber Merkezi
  155 Polis İmdat ve KGYS Merkezi
  Bilgi İşlem ve Foto-Film
  Eğitim ve Dinlenme Salonu
  1. Kat;
  Protokol Dinlenme Salonu
  Kriz Merkezi ve Basın İzleme Bölümü.
  İdari Büro


  Kaynak: afyonum.net

   Forum Saati Salı Ocak 22, 2019 4:31 am