Sinanpaşa

03 Sinanpaşa sitemize hoşgeldiniz.
Sitemize üye olmak için kayıt ol tuşuna basınız. Üyelik aktivasyonunuzu gerçekleştirmek için mail adresinize gönderilen aktivasyon linkini tıkladıktan sonra üyeliğiniz aktif hale gelecektir. Üyelik işlemi gerçekleşirken açıklamaları lütfen dikkatli okuyunuz. aktivasyon için mail adresinize gönderilen yanlış linki tıklamayınız.

FORUMDA konu açmak isteyenler ilgiye uygun sayfada konu açabilir. Konu hakkında internet ortamına yüklenilen fotoğrafların url bağlantısını kullanarak fotoğraf paylaşabilinir. Bunların yanında video, anket vb gösterimler, yayınlar yapılabilinir.

Her Şey Güzel Sinanpaşa Bölgemizin Güzelliklerini Tanıtmak İçin....


Sinanpaşa Bölgemizin Sanal Vizyonu. Bölgesel Sinerjinin Güçlü Sesi. Tüm Hemşerilerimizin Sitesi.


  Sinanpaşa`da 18 Mart Şehitler Günü Kutlandı.

  Paylaş
  avatar
  Yasin_ERSÖZ
  Site Yetkilisi
  Site Yetkilisi

  Mesaj Sayısı : 252
  Yaş : 45
  Nerden : İzmir
  Kayıt tarihi : 26/01/09

  Sinanpaşa`da 18 Mart Şehitler Günü Kutlandı.

  Mesaj tarafından Yasin_ERSÖZ Bir Paz Mart 22, 2009 6:32 pm

  18 Mart Şehitler Günü Kutlandı.
  18 Mart Şehitler Günü Anma Programı Akören Büyük Taarruz Şehitliğinde saat 09.00'da ****** Anıtına Çelenklerin sunulması, saygı duruşu ve hep birlikte İstiklal Marşının okunması ile başladı.  Törenler saat 10.00'da Sinanpaşa Belediyesi düğün salonunda devam etti. Törenlere Sinanpaşa Kaymakamı Soner Kırlı, Garnizon Komutanı Ferdi Kılıç, Sinanpaşa Belediye Başkanı v. Ali Bayram, Protokol üyeleri, Şehit Aileleri ve Öğrenciler katıldı.  Törende ilk olarak Çanakkale Türküsü eşliğinde Çanakkale Müzesinden görüntülerin yer aldığı slayt gösterisi yapıldı. Gösterinin ardından Çiğiltepe Lisesi Edebiyat öğretmeni Muhittin DURSUN tarafından Çanakkale Şehitleri adlı şiir okundu. Jandarma Üst Çavuş Mustafa ÖZKAN günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

  Çiğiltepe lisesi öğrencilerinin Çanakkale Savaşından bir anıyı okumalarının ardından Şehit yakını Ali TEKELİ bir konuşma yaptı. TEKELİ konuşmasında; Çanakkale Zaferi dünya tarihinde bir dönüm noktası olmuş, tarihin akışı üzerinde Türk Ulusu belirleyici rol oynamıştır. Çanakkale Savaşı Ordumuzu zafere taşıyan MUSTAFA KEMAL gerçeğini ortaya çıkarmış, milletimiz, binlerce evladını bu savaşta Şehit vermiştir. Mukaddes Vatan toprakları için canlarını seve seve vererek; bir ulusun kaderini değiştiren, Vatanımızı, İstiklalimizi, sarsılmaz imanları, eşsiz cesaretlerine borçlu olduğumuz, aziz şehitlerimiz, dünyada eşi ve benzeri olmayan bir destan yazmıştır. Türk Milleti kendi şehitlerine gösterdiği özeni ve ilgiyi bu savaşta ölen yabancı askerlere de göstererek insanlığın yere düşen onurunu da ayağa kaldırmıştır.” Dedi.  Okunan şiirler ve Çiğiltepe Çok Programlı Lisesi Edebiyat öğretmeni Fatih Yüksel günün anlam ve önemini anlatan bir konuşma yaptı.  Tören sırasında şehit aileleri göz yaşlarını tutamadı. Sinevizyon gösterisinden sonra 18 Mart Şehitler Günü kutlamaları çerçevesinde düzenlenen resim ve şiir yarışmasında dereceye girenlere ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi.  Şehit aileleri ve protokole Sinanpaşa Kaymakamlığı tarafından Alimoğlu Tesislerinde öğle yemeği veriliyor.

   Forum Saati Salı Ocak 22, 2019 4:10 am