Sinanpaşa

03 Sinanpaşa sitemize hoşgeldiniz.
Sitemize üye olmak için kayıt ol tuşuna basınız. Üyelik aktivasyonunuzu gerçekleştirmek için mail adresinize gönderilen aktivasyon linkini tıkladıktan sonra üyeliğiniz aktif hale gelecektir. Üyelik işlemi gerçekleşirken açıklamaları lütfen dikkatli okuyunuz. aktivasyon için mail adresinize gönderilen yanlış linki tıklamayınız.

FORUMDA konu açmak isteyenler ilgiye uygun sayfada konu açabilir. Konu hakkında internet ortamına yüklenilen fotoğrafların url bağlantısını kullanarak fotoğraf paylaşabilinir. Bunların yanında video, anket vb gösterimler, yayınlar yapılabilinir.

Her Şey Güzel Sinanpaşa Bölgemizin Güzelliklerini Tanıtmak İçin....


Sinanpaşa Bölgemizin Sanal Vizyonu. Bölgesel Sinerjinin Güçlü Sesi. Tüm Hemşerilerimizin Sitesi.


  Sandıklıda Elibollar Tümleşik Rulo Balya Yapma ve Poşetleme Makinası Üretti.

  Paylaş
  avatar
  Yasin_ERSÖZ
  Site Yetkilisi
  Site Yetkilisi

  Mesaj Sayısı : 252
  Yaş : 45
  Nerden : İzmir
  Kayıt tarihi : 26/01/09

  Sandıklıda Elibollar Tümleşik Rulo Balya Yapma ve Poşetleme Makinası Üretti.

  Mesaj tarafından Yasin_ERSÖZ Bir Perş. Şub. 12, 2009 2:53 am

  TÜRKİYE’DE İLK VE TEK
  09 Şubat 2009


  Sandıklı’nın köklü Sanayi Kuruluşu olan ve Dünya Çapında Sandıklı’da yaptığı makinalarla isim yapan Elibollar Makina Sanayi EMS 900 Tümleşik Rulo balya yapma ve balya poşetleme makinası üretti.  “SANDIKLI"YA İLKLERİ YAŞATACAĞIZ”
  Firma sahibi İsmail Elibol: “Sandıklı"da ilk sondaj, ilk saman makinesi ve ilk balya makinesini yaptık. Şimdi de Türkiye"de ilk defa imalatını yaptığımız bu rulo poşetleme makinesini ürettik. Çiftçimize, köylümüze, Sandıklımıza ve ülkemize hayırlı uğurlu olsun. Bundan sonrada malum makine mühendisinin bile hayal edemeyeceği çok yenilikler yapacağız. Bu yenilik ve projelerimizle Sandıklı"ya dışarıdan para akışı sağlayarak ekomonimizi canlandırmayı, isdihdam sağlayarak işsizliğin kökünü kazımayı kendime hedef seçtim. Her zaman olduğu gibi bu tür çalışmalarımıza ve Sandıklı"mıza hizmetlerimize ara vermeden devam edeceğiz” dedi

  MAKİNANIN TANITIMINI YAPTI
  Elibollar Makine Sanayi Ticaret Ltd.Şti. Sahibi Elibol, EMS 900 Tümleşik Rulo Balya yapma ve Balya Paketleme makinasının tanıtımını yaptı. Makina traktörle çekilen, harekterini traktör kuyruk milinden alan tarla üzerindeki yaş-kuru ot, arpa,yulaf, fiğ, yonca gibi materyalleri tarla üzerinden toplayarak silindirik bir şekilde balyalayıp tarlada poşetleme yapabilen günümüz teknolojisiyle üretilmiş bir makine olduğunu belirten Elibol, “Bu makinenin en önemli özelliği ot, yonca, yulaf, fiğ, arpa, ve benzeri yem bitkilerini yaş olarak paketleyip silaja dönüştürebilmesidir. EMS 900 Tümleşik Rulo Balya Yapma ve Balya Paketleme makinası çalışırken günümüzde kullanılan kare balyalara oranla daha az maliyet ve daha uzun yem ömrü ayrıcalığı sağlamaktadır” dedi.  FAZLA MASRAFTAN KURTULACAKLAR
  Çiftçilerin bu makine sayesinde fazla masraftan kurtarıldığını belirten Elibol, “Poşetlenen yem silaj olduğu için yüzde 5 oksijenli bir ortamda içindeki süt asitleriyle fermantas- yona girerek besin değerini yüzde 300"e kadar artırabilmektedir. Silaj üzerinde iklim faktörünün etkisi diğer uygulamalara göre çok daha azdır. Hayvanlar tarafından sevilerek yenmeyen veya fazla yedirilmesi uygun olmayan bazı yem bitkileri ayrıca kurutulduklarında sapları sertleşen ve yaprakları dökülen bitkisel materyal silaj yapılarak hayvanların sevdiği yarayışlı yemler haline getirilebilir. Ayrıca silaj yapılacak materyalin tarlayı erken terk etmesi başka ürünlerin ekilmesine imkan sağlar. Silaj yemleri iyi saklandığı takdirde 2-3 yıl saklanabilir. Buda kış döneminde dışarıdan alınan yem masrafını ortadan kaldırmaktadır. Silo yapımında harcanan zamanı yarıya indirerek işgücü ve maliyeti azaltır. EMS 900 Tümleşik Rulo Balya Yapma ve Balya Paketleme makinası tek makinede 2 işlev yaparak kullanıcıyı artı masraftan kurtarmaktadır” dedi.

  “KOLAYLIK VE KÂR SAĞLAYACAK”
  Çiftçiye zaman, işgücü ve maliyet açısından yüzde 70"lere varan kolaylık ve kâr sağlayacağını belirten Elibol, “Günümüzde silajlık yem bitkisinin son 5 yıldaki artış oranının yüzde 300 olduğunu göz önüne alırsak çiftçilerimiz için son derece faydalı bir ürün olduğunu görebilmekteyiz. Günümüzde silaj yapımında kullanılan silolama tekniğinde, silaj yapılan materyalin önce çukur açılıp içine atılması daha sonra üzerine sap, saman koyularak onunda üzeri naylon poşetlerle kapatılmak sureti ile yapılmaktadır. EMS 900 Tümleşik Rulo Balya Yapma ve Balya Paketleme makinası sayesinde çukur açma ve üstünü n naylonla örtülmesi işlemi ortadan kalktığı için çiftçimize zaman, işgücü ve maliyet açısından yüzde 70"lere varan kolaylık ve kâr sağlayacaktır. “dedi.


  Kaynak: afyonum.net

   Forum Saati Salı Ocak 22, 2019 4:12 am