Sinanpaşa

03 Sinanpaşa sitemize hoşgeldiniz.
Sitemize üye olmak için kayıt ol tuşuna basınız. Üyelik aktivasyonunuzu gerçekleştirmek için mail adresinize gönderilen aktivasyon linkini tıkladıktan sonra üyeliğiniz aktif hale gelecektir. Üyelik işlemi gerçekleşirken açıklamaları lütfen dikkatli okuyunuz. aktivasyon için mail adresinize gönderilen yanlış linki tıklamayınız.

FORUMDA konu açmak isteyenler ilgiye uygun sayfada konu açabilir. Konu hakkında internet ortamına yüklenilen fotoğrafların url bağlantısını kullanarak fotoğraf paylaşabilinir. Bunların yanında video, anket vb gösterimler, yayınlar yapılabilinir.

Her Şey Güzel Sinanpaşa Bölgemizin Güzelliklerini Tanıtmak İçin....


Sinanpaşa Bölgemizin Sanal Vizyonu. Bölgesel Sinerjinin Güçlü Sesi. Tüm Hemşerilerimizin Sitesi.


  Sandıklı`ya Teknoloji Jeotermal Sera Kuruluyor.

  Paylaş
  avatar
  Yasin_ERSÖZ
  Site Yetkilisi
  Site Yetkilisi

  Mesaj Sayısı : 252
  Yaş : 45
  Nerden : İzmir
  Kayıt tarihi : 26/01/09

  Sandıklı`ya Teknoloji Jeotermal Sera Kuruluyor.

  Mesaj tarafından Yasin_ERSÖZ Bir Salı Şub. 10, 2009 3:08 am

  SANDIKLIYA TEKNOLOJİK SERA KURULUYOR
  10 Şubat 2009
  Tedavi ve konutları ısıtmada kullanılan jeotermal enerji, artık teknolojik serada da değerlendirilecek. Türkiye’nin En büyük teknolojik seralarından birisi İlimiz Sandıklı ilçesine kuruluyor.  AĞUSTOSTA TAMAMLANACAK
  Türkiye'nin jeotermal enerjili en büyük teknolojik seralarından biri İlimiz Sandıklı ilçesine kuruluyor. Bostan Tarım Ürünleri Seracılık A.Ş. tarafından Sandıklı'ya yapılan teknolojik seranın 120 bin metrekarelik ilk etabı Ağustos ayında tamamlanacak ve üretime geçilecek. Seranın diğer 120 bin metrekarelik ikinci etabı ise 2010 yılında tamamlanacak. Kurulacak olan fide tesisinde yılın 12 ayı Sandıklı ilçesinde yurt dışına domates, biber ve salatalık ihracatı yapılacak. Seraca organik domates, salatalık, biber üretilecek. Ürünler Rusya başta olmak üzere Avrupa'nın çeşitli ülkelerine ihraç edilecek.

  TOPLAM 35 KİŞİ ÇALIŞACAK
  Bostan Tarım Ürünleri Seracılık A.Ş. tarafından toplam 240 bin metrekare kapalı alana kurulacak seranın yapım ve montaj çalışmaları hızlı bir şekilde devam ediyor. 35 milyon TL'lik yatırımın ilk etabı tamamlandığında 150 kişi istihdam edilecek. İkinci etap hizmete girdiğinde ise 200 kişi daha işe alınacak. Sandıklı'daki teknolojik sera tam kapasite çalışmaya başlayınca 350 kişi istihdam edilmiş olacak. Çaşılanların yüzde 85'i ise bayan olacak. Ekonomik krize rağmen tesisin altyapı çalışmalarına hızla devam ettiklerini bildiren Bostan Tarım Ürünleri Seracılık A.Ş. Yönetim Yusuf Bostan, krizle boğuşmalarına rağmen bu teknolojik serayı Sandıklı ilçesine kazandıracaklarını söylüyor.

  2010"DA HİZMETE AÇILIYOR
  Projenin ilk etabını Ağustos ayında bitirip üretime geçeceklerini dile getiren Yusuf Bostan, ikinci etabını da 2010 yılında hizmete açacaklarını belirtti. Eurucup belgesine haiz bir tesis yaptıklarını belirten Bostan, bunun Avrupa standartlarında hem yatırım hem de üretim anlamına geldiğini ifade etti.  Teknolojik seranın hem Sandıklı'nın hem de Afyonkarahisar'ın çehresini değiştireceğini aktaran Bostan, "Günümüzde dünyanın devleri olarak bildiğimiz yatırımcılar global ekonomik kriz nedeniyle küçülürken, biz yatırım yapma konusunda çalışıyoruz. Teknolojik sera Sandıklı ilçesi için bir şanstır" dedi.

  SANDIKLI BİR İLKE DAHA İMZA ATTI
  Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Özpınar ise bu yatırımı Sandıklı'ya çekmenin kolay olmadığını kaydetti. Teknolojik serayı kurmak için ilçedeki yatırımcılara teklifte bulunduklarını, ancak herhangi talep gelmediğini dile getiren Başkan Özpınar, "Bizim tek derdimiz 350 kişiyi iş sahibi yapmaktır. Sera yatırımını çok önemsedik. Burada vasıfsız özellikle bayan işçilere ihtiyaç var. Burada çok sayıda bayanımız sigortalık olarak çalışacak. Patates yetişen bütün ovada domates, salatalık, biber ekimi yapılarak ürün değişikliğine gidilecek. Bu ürünleri yetiştiren, pazarlayan, çalışan, nakliyesini yapan herkes buradan kazanacak. Bu da Sandıklı ilçesine büyük girdi sağlayacak" diye konuştu.


  Kaynak: afyonum.net

   Forum Saati Salı Ocak 22, 2019 4:10 am