Sinanpaşa

03 Sinanpaşa sitemize hoşgeldiniz.
Sitemize üye olmak için kayıt ol tuşuna basınız. Üyelik aktivasyonunuzu gerçekleştirmek için mail adresinize gönderilen aktivasyon linkini tıkladıktan sonra üyeliğiniz aktif hale gelecektir. Üyelik işlemi gerçekleşirken açıklamaları lütfen dikkatli okuyunuz. aktivasyon için mail adresinize gönderilen yanlış linki tıklamayınız.

FORUMDA konu açmak isteyenler ilgiye uygun sayfada konu açabilir. Konu hakkında internet ortamına yüklenilen fotoğrafların url bağlantısını kullanarak fotoğraf paylaşabilinir. Bunların yanında video, anket vb gösterimler, yayınlar yapılabilinir.

Her Şey Güzel Sinanpaşa Bölgemizin Güzelliklerini Tanıtmak İçin....


Sinanpaşa Bölgemizin Sanal Vizyonu. Bölgesel Sinerjinin Güçlü Sesi. Tüm Hemşerilerimizin Sitesi.


  Sinanpaşa Ak Parti İlçe Başkanı Mesut Tözüm Sinanpaşa'lılara 4 büyük müjde verdi. (Ekim 2009)

  Paylaş
  avatar
  Yasin_ERSÖZ
  Site Yetkilisi
  Site Yetkilisi

  Mesaj Sayısı : 252
  Yaş : 45
  Nerden : İzmir
  Kayıt tarihi : 26/01/09

  Sinanpaşa Ak Parti İlçe Başkanı Mesut Tözüm Sinanpaşa'lılara 4 büyük müjde verdi. (Ekim 2009)

  Mesaj tarafından Yasin_ERSÖZ Bir Ptsi Ekim 12, 2009 12:53 am

  Sinanpaşa Ak Parti İlçe Başkanı Mesut TÖZÜM Sinanpaşa’lılara müjde verdi.  Sinanpaşa Ak Parti İlçe Başkanı Mesut Tözüm, Ak Parti Genel Kongresine katıldığımızda Afyonkarahisar’lı hemşehrimiz ve çok değerli bakanımız Sayın Veysel Eroğlu ile yaptığımız görüşmelerde Sinanpaşa İlçesinde iki gölet ve iki adet’te sulama projesinin yapılacağı müjdesini bizlere verdi. Bunun üzerine DSİ Isparta Bölge Müdürlüğüne Perşembe günü yapmış olduğumuz ziyaret esnasında Sayın bakanımızın bizlere verdiği müjdelerin belgelerini alarak ilçemize döndüklerini belirterek konuşmasına şöyle devam etti.  “Sinanpaşa Merkez, Çayhisar Köyü, Yörükmezarı Köyü ve Tokuşlar Beldelerimizin arazilerinin sulama suyu ihtiyacını karşılayacak olan Çayhisar Göleti’nin 2009 yılı içersinde ön incelemeleri 2009 yılı içersinde tamamlanacak olup, 2010 yılı içersinde Plan ve Projesinin ihale ve proje çalışmaları tamamlanarak, 2011 yılı başında ise İnşaat ihalesi yaptırılacaktır. Akdeğirmen Barajı yapımı sırasında sulaması yapılacak alanlar, Akdeğirmen barajın Afyonkarahisar İl Merkezinin içme suyu için kullanılmaya başlamasından dolayı sulama kapsamından çıkarılmıştı. Artık bu alanların büyük bir kısmını yaptırılacak olan Çayhisar Göleti’miz sulayacaktır.
  İkinci müjdemiz ise Taşoluk ve Nuh Beldeli hemşerilerimizi ilgilendiriyor. Geçtiğimiz yıllarda iki belde halkını karşı karşıya getiren meseleye Çok Değerli ve verdiği hizmetlerinden gurur duyduğumuz Sayın Bakanımız Veysel Eroğlu bey konuya el atarak, iki beldenin kullanımı için gölet yapılması sözünü vermişti. Nuh beldemiz ile Taşoluk beldemiz arasında uzun yıllardır içme suyu yüzünden problem olan Akçaşer bölgesinde her iki Belediyenin almış olduğu ortak karar gereği yapılması talep edilen Nuh-Taşoluk Göletinin de aynı prosedür izlenerek 2011 yılı baharında ihalesinin yapılacak olmasıdır. Bu şekilde değerli bakanımız iki belde halkına vermiş olduğu sözüde en kısa sürede yerine gelmiş oluyor.
  Üçüncü Müjdemiz ise yine Nuh Beldeli hemşehrilerimizin yıllardır bekledikleri bir yatırım. Nuh beldemizde Sığırovası mevkiinde Köy Hizmetleri İl Müdürlüğü tarafından yaptırılan Nuh Göletinin sulama kanalları ödenek yetersizliğinden yaptırılamamıştı. Nuh Göletinin sulama kanalları yine DSİ bölge müdürlüğümüzün yaptığı çalışmalar ile bu yıl projesi tamamlanacak olup 2010 Mart yada Nisan aylarında ihalesi yapılacaktır.

  Dördüncü müjdemiz ise yine Sinanpaşa Merkezde yapımı devam eden Kuruçay Barajının sulama kanallarının 2010 Nisan yada Mayıs ayında ihalesinin yapılacak olmasıdır.  Bütün sulama sistemleri kapalı sistem yapılacak olup, böylece kullanımda karşılaşılan güçlüklerde yaşanmayacaktır.

  İlçemiz ekonomisine çok büyük artılar katacak olan baraj ve gölet yapımını, gölet ve barajların sulama sistemlerinin yapımını bizzat takip ederek bizlerin hizmetine sunulmasını sağlayan bakanımız sayın Veysel Eroğlu beyefendiye, DSİ Isparta Bölge Müdürü ve Çalışanlarına sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Sayın bakanımızın desteklerini her zaman bekliyor, kendilerine saygılarımız sunuyorum.” Diyerek konuşmasını tamamladı.

  Sinanpaşa.Net ailesi olarak yatırımlarımızın ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyoruz.

  Kaynak:sinanpaşa.net

  TAKİPÇİSİYİZ
  Sözünün Eri olanı yürekten destekleriz ama sözünden dönenin tepesine bineriz.

   Forum Saati Salı Ocak 22, 2019 4:20 am