Sinanpaşa

03 Sinanpaşa sitemize hoşgeldiniz.
Sitemize üye olmak için kayıt ol tuşuna basınız. Üyelik aktivasyonunuzu gerçekleştirmek için mail adresinize gönderilen aktivasyon linkini tıkladıktan sonra üyeliğiniz aktif hale gelecektir. Üyelik işlemi gerçekleşirken açıklamaları lütfen dikkatli okuyunuz. aktivasyon için mail adresinize gönderilen yanlış linki tıklamayınız.

FORUMDA konu açmak isteyenler ilgiye uygun sayfada konu açabilir. Konu hakkında internet ortamına yüklenilen fotoğrafların url bağlantısını kullanarak fotoğraf paylaşabilinir. Bunların yanında video, anket vb gösterimler, yayınlar yapılabilinir.

Her Şey Güzel Sinanpaşa Bölgemizin Güzelliklerini Tanıtmak İçin....


Sinanpaşa Bölgemizin Sanal Vizyonu. Bölgesel Sinerjinin Güçlü Sesi. Tüm Hemşerilerimizin Sitesi.


  30 YILLIK HASRETİ SONA ERDİRDİK

  Paylaş

  TUNCAY03
  Arabulucu
  Arabulucu

  Mesaj Sayısı : 49
  Kayıt tarihi : 31/01/09

  30 YILLIK HASRETİ SONA ERDİRDİK

  Mesaj tarafından TUNCAY03 Bir Ptsi Mayıs 25, 2009 3:32 am

  KURUÇAY BARAJI 10.10.2010 10.10’da BİTECEK…


  Sinanpaşa Kuruçay Barajının temelini atan ve ayrıca bitiş tarihini ve saatini veren Çevre ve Orman Bakanı Eroğlu Türkiye’de AK Parti Hükümeti dışında bir tesisin temeli atılırken bitiş tarihini de saatine kadar veren hiçbir hükümet olmadığını söyledi.
  Sinanpaşa ilçesinin 30 yıldır özlemini çektiği Kuruçay Barajı’nın temeli düzenlenen törenle atıldı. Temel Atma törenine katılan Bakan Eroğlu barajın kısa sürede bitirilmesini arzu ettiklerini kaydetti. Barajın bitiş tarihinin normalde 20 Ekim 2011 olduğunu ancak DSİ Genel Müdürlüğü’nün bu tarihi 6 ay geriye çektiğini hatırlatan Eroğlu bu 6 aylık süreyi az bulduklarını bildirdi. 6 aylık süreyi az bulan Bakan Eroğlu konuşma yaparken barajı yapan Özşa İnşaat firması yetkilisi Talat Yurtay’ı kürsüye çağırarak pazarlık yaptı.  KİMSE BİTİŞ TARİHİNİ VEREMEDİ
  Türkiye bir tesisin temeli atarken bitiş tarihini de veren başka hiçbir hükümet olmadığını aktaran Bakan Eroğlu “Genel Müdürümüz Haydar Koçaker bitiş tarihini 21 Nisan 2011’e çekti. Aramızda konuşurken çok güzel bir rakam ortaya çıktı. 10.10.2010 tarihinde saat 10.10’da burayı hizmete açmanızı istiyoruz. Rakamlarda çok güzel şiir gibi oldu.” diye konuştu. Firma yetkilisinden barajın 10.10.2010 tarihinde saat 10.10’da bitirilmesi sözü alan Eroğlu ödenek konusunda da DSİ’den gerekli desteği vereceklerini kaydetti.


  BUZUM YAPTIKLARIMIZ ORTADA
  Temel atma törenine katılanlardan bir muhasebe yapmalarını isteyen Eroğlu “Son 6 yılda Hükümetimizin Afyonkarahisar için yaptıklarını terazinin bir kefesine son 60 yılda yapılanları terazinin bir kefesine koyun. Kesinlikle bizim yaptıklarımız daha ağır basacaktır. Halep oradaysa arşın burada arşın Afyonkarahisar’da. Yaptıklarımız ortada yapacakta çok işlerimiz var. Çünkü bu bizim vazifemiz.” dedi.


  BU SİZE YAPILAN BİR KIYAK
  Büyük bir tesisin temelini atacaklarını dile getiren Eroğlu “Tabi ki bu barajın yatırım planına alınması yıllar alacaktı. Ancak DSİ çalışanlarına söyledim ve gece gündüz çalıştılar. Bu barajın normalde 7 yıl debi ve su ölçümlerinin yapılması lazım. Planlama proje derken bir barajın inşaatına başlamak 10 yıldan önce olmuyor. Bunun size yapılan bir kıyak olduğunu söylemeyeceğim ancak bu sizin için yapılan hızlı bir işlem. Barajın projesi geçen yıl bitti ve hemen ihale edildi. Bugünde temelini atıyoruz. Yaklaşık 7 milyon TL’ye mal olacak. Tabi ki bu normalde geçmişte ben biliyorum ben geldiğimde barajlar 15-20 yılda bitiyordu ve buna şahidiz ve 40-50 milyon TL’ye bitiyordu.


  AÇILIŞI PİKNİKLE YAPACAĞIZ
  Barajın bilhassa önemli ölçüde Sinanpaşa’da ki su sıkıntısını sulama açısından çözeceğini aktaran Eroğlu buradan yılda da 5 milyon metreküp su geçtiğini bunun en azından 2 milyon 840 metreküpünü ovada sulama maksadıyla kullanılacağını bildirdi. Yaklaşık 2.5 milyon metreküp suyun bu ovaya hayat vereceğini dile getiren Eroğlu temelden 31 metre yükseklikte olacak olan barajda su tutmaya başladığın andan itibaren yavru balık bırakacaklarını kaydetti.10.10.2010 tarihinin Pazar gününe denk geldiğini dile getiren Eroğlu barajın açılışını ilçe halkı ile birlikte piknik yaparak gerçekleştireceklerini ifade etti.  ÇİFTÇİMİZİN YÜZÜ GÜLECEK

  Valisi Haluk İmga Kuruçay Barajı’nın Sinanpaşa ilçesinin cefakar çiftçisinin yüzünü güldüreceğini söyledi. Afyonkarahisar’ın Cumhuriyet tarihinde kadar alamadığı hizmeti son birkaç yıl içerisinde aldığını dile getiren Vali İmga Afyonkarahisar’ın her alandaki yatırımlarla gerçekten hak ettiği yere doğru hızla ilerlediğini bildirdi. İmga Afyonkarahisar’a özel ilgisini esirgemeyen Bakan Eroğlu ve milletvekillerine Afyon halkı adına şükranlarını sundu.


  TOPRAĞIN SU HASRETİ BİTİYOR
  DSİ Genel Müdürü Haydar Koçaker de DSİ olarak özellikle 2003 yılından itibaren son 6 yılda Türkiye’nin her bölgesinde birçok önemli ve büyük yatırımları tamamlayarak 569 adet tesisi milletin hizmetine sunduklarını söyledi. Kuruçay Barajı’nın Sinanpaşa ilçesinin 3.5 kilometre güneyinde Kocadere üzerinde inşa edileceğini aktaran Koçaker baraj bitiğinde 2 milyon 840 bin metreküp su ile Sinanpaşa ilçesinin 683 hektar tarım arazisinin sulanacağını ve toprağın suya olan hasretinin biteceğini kaydetti. Barajın temelini Bakan Eroğlu, Vali İmga, AK Parti Milletvekili Sait Açba, Halil Aydoğan, DSİ Genel Müdürü Haydar Koçaker ve davetliler birlikte attı.


  Sinanpaşa.Net

  ecevit03
  Arabulucu
  Arabulucu

  Mesaj Sayısı : 21
  Kayıt tarihi : 07/04/09

  Geri: 30 YILLIK HASRETİ SONA ERDİRDİK

  Mesaj tarafından ecevit03 Bir Çarş. Mayıs 27, 2009 7:20 am

  İnşallah bir an önce tamamlanır ve Sinanpaşa Ahalisi daha iyi daha düzenli bir su kaynağına kavuşmuş olur. Emeği geçenlere sonsuz teşekkürler
  avatar
  Yasin_ERSÖZ
  Site Yetkilisi
  Site Yetkilisi

  Mesaj Sayısı : 252
  Yaş : 45
  Nerden : İzmir
  Kayıt tarihi : 26/01/09

  Geri: 30 YILLIK HASRETİ SONA ERDİRDİK

  Mesaj tarafından Yasin_ERSÖZ Bir Perş. Mayıs 28, 2009 1:16 am

  Çayhisar barajınında hemen yapılmasını istiyoruz.

   Forum Saati Salı Ocak 22, 2019 4:08 am