Sinanpaşa

03 Sinanpaşa sitemize hoşgeldiniz.
Sitemize üye olmak için kayıt ol tuşuna basınız. Üyelik aktivasyonunuzu gerçekleştirmek için mail adresinize gönderilen aktivasyon linkini tıkladıktan sonra üyeliğiniz aktif hale gelecektir. Üyelik işlemi gerçekleşirken açıklamaları lütfen dikkatli okuyunuz. aktivasyon için mail adresinize gönderilen yanlış linki tıklamayınız.

FORUMDA konu açmak isteyenler ilgiye uygun sayfada konu açabilir. Konu hakkında internet ortamına yüklenilen fotoğrafların url bağlantısını kullanarak fotoğraf paylaşabilinir. Bunların yanında video, anket vb gösterimler, yayınlar yapılabilinir.

Her Şey Güzel Sinanpaşa Bölgemizin Güzelliklerini Tanıtmak İçin....


Sinanpaşa Bölgemizin Sanal Vizyonu. Bölgesel Sinerjinin Güçlü Sesi. Tüm Hemşerilerimizin Sitesi.


  Çanakkale Destanını konu alan Hollywood yapımı sinema filmi çekilecek. Başrolde ise...

  Paylaş
  avatar
  Yasin_ERSÖZ
  Site Yetkilisi
  Site Yetkilisi

  Mesaj Sayısı : 252
  Yaş : 45
  Nerden : İzmir
  Kayıt tarihi : 26/01/09

  Çanakkale Destanını konu alan Hollywood yapımı sinema filmi çekilecek. Başrolde ise...

  Mesaj tarafından Yasin_ERSÖZ Bir Salı Nis. 07, 2009 10:57 pm  HOLLYWOOD YAPIMI ÇANAKKALE DESTANI ÇEKİLİYOR  Hollywood işi Çanakkale Destanı
  Çanakkale Destanını konu alan Hollywood yapımı sinema filmi çekilecek. Başrolde ise...

  "Toplumsal Girişimciler" ismiyle faaliyet gösteren platform, Çanakkale Savaşı'nı konu alan Hollywood yapımı bir sinema filminin çekilmesi istemiyle www.birdestandicanakkale.com adlı internet sitesi oluşturdu. AYRINTILI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN
  Girişimciler, "www.birdestandicanakkale.com" adlı internet sitesinde "Destanına Sahip Çık" sloganıyla, Çanakkale destanını anlatan Hollywood yapımı filmin tüm dünyada gösterilmesini sağlamak amacıyla katılımcıların desteğini bekliyor. Çanakkale Destanını konu alan Hollywood yapımı sinema filminin, siteden verilecek oyların oluşturulacağı toplum desteğiyle, Kültür Bakanlığına sunulması ve Bakanlığın projeyi sahiplenerek gerçekleştirmesi hedefleniyor. Çekilecek filmle, çağın teknolojik imkanlarının kullanılarak Türk tarihinin ve Türkiye'nin tüm dünyaya tanıtılmasının yanı sıra filmden elde edilecek gelirle, ******'ün Hayatı, İstanbul'un Fethi, Kurtuluş Savaşı Yılları, Ünlü Türk Büyükleri gibi çeşitli konularda yeni film projeleri geliştirmek de projenin amaçları arasında yer alıyor. Öte yandan, proje kurucuları, Hollywood kalitesinde, bir Türk hikayesinin filme dönüşmesinin Türk filmlerinin senaryo ve yapım olarak kalitelerinin artmasını ve filmin, Türk halkı açısından gurur kaynağı olacağı düşüncesiyle toplumdaki özgüvenin yükselmesini sağlayacağı görüşünde.

  -KATILIMCILAR ÇANAKKALE FİLMİNİ ÜNLÜ YÖNETMEN STEVEN SPİELBERG ÇEKSİN İSTİYOR

  Şu ana kadar bin 315 kişinin Çanakkale Destanı ile ilgili filme "evet" dediği sitede yer alan anket bölümünde ise filmi hangi yönetmenin çekeceği, hangi Türk ya da yabancı oyuncunun oynayacağı gibi sorulara da yer verildi. Buna göre katılımcılar, Çanakkale Destanı ile ilgili filmi yüzde 39,58 oyla ünlü Hollywood yönetmeni Steven Spielberg'in çekmesini istiyor. "Amistad", "Er Ryan'ı Kurtarmak", "Dünyalar Savaşı" gibi savaş ve kahramanlık hikayelerinin usta yönetmeni Spielberg'in ardından katılımcılar, yüzde 20,83 ile Mel Gibson'ın, yüzde 14,58 ile Clint Eastwood'un kamera arkasına geçmesi taraftarı.

  -BRUCE WİLLİS YA DA NECATİ ŞAŞMAZ BAŞROLDE OYNAYACAK-

  Ankette, Çanakkale filminde oynaması istenilen başrol oyuncuları için yerli ve yabacı olmak üzere iki seçenek sunuldu. Buna göre katılımcılar, yabancı oyuncularda yüzde 29,63 oyla dünyaca ünlü aktör Bruce Willis'i tercih ederken, Brad Pitt yüzde 16,67, Nicholas Cage yüzde 14,81 oyla Willis'i takip ediyor. Tom Hanks ve Russell Crowe ise yüzde 11,11 oyla dördüncülüğü paylaşıyorlar. Katılımcılar Türk oyuncular arasında ise yüzde 37,74 oyla "Kurtlar Vadisi" isimli dizide "Polat Alemdar" karakteri ile tanınan Necati Şaşmaz'ı filmde görmek istiyor. Kenan İmirzalıoğlu yüzde 20,75, Mehmet Aslantuğ yüzde 15,09, Nejat İşler 11,32 oyla diğer tercihler arasında. Seçenekler arasında bulunan Kadir İnanır ise şimdilik yüzde 1,89 ile ise an az oyu alan Türk aktör oldu. Öte yandan, Sitenin "Filme isim bul" bölümünde ise katılımcılar, filme isim bulmaları için teşvik ediliyor.

  ZAMAN

   Forum Saati Perş. Kas. 15, 2018 12:23 pm