Sinanpaşa

03 Sinanpaşa sitemize hoşgeldiniz.
Sitemize üye olmak için kayıt ol tuşuna basınız. Üyelik aktivasyonunuzu gerçekleştirmek için mail adresinize gönderilen aktivasyon linkini tıkladıktan sonra üyeliğiniz aktif hale gelecektir. Üyelik işlemi gerçekleşirken açıklamaları lütfen dikkatli okuyunuz. aktivasyon için mail adresinize gönderilen yanlış linki tıklamayınız.

FORUMDA konu açmak isteyenler ilgiye uygun sayfada konu açabilir. Konu hakkında internet ortamına yüklenilen fotoğrafların url bağlantısını kullanarak fotoğraf paylaşabilinir. Bunların yanında video, anket vb gösterimler, yayınlar yapılabilinir.

Her Şey Güzel Sinanpaşa Bölgemizin Güzelliklerini Tanıtmak İçin....


Sinanpaşa Bölgemizin Sanal Vizyonu. Bölgesel Sinerjinin Güçlü Sesi. Tüm Hemşerilerimizin Sitesi.


  Afyonkarahisar`a Uluslararası Spor Merkezi Projesi (80milyonTL)

  Paylaş
  avatar
  Yasin_ERSÖZ
  Site Yetkilisi
  Site Yetkilisi

  Mesaj Sayısı : 252
  Yaş : 45
  Nerden : İzmir
  Kayıt tarihi : 26/01/09

  Afyonkarahisar`a Uluslararası Spor Merkezi Projesi (80milyonTL)

  Mesaj tarafından Yasin_ERSÖZ Bir Salı Mart 17, 2009 11:22 pm


  Afyon*u 80 Milyon TL yatırımla uluslararası spor merkezi yapacağız.TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Sait Açba, 80 milyon yatırım ile Afyonkarahisar'ı uluslararası arenada boy gösteren spor takımlarının kamp yaptığı spor şehri yapacaklarını bildirdi.

  TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Sait Açba, 80 milyon yatırım ile Afyonkarahisar'ı uluslararası arenada boy gösteren spor takımlarının kamp yaptığı spor şehri yapacaklarını bildirdi. Açba, projenin mali alt tutarının temininde herhangi bir sorun olmadığını söyledi.
  Anemon Otel'de düzenlediği basın toplantısında konuşan Açba, AK Parti Belediye Başkan Adayı Burhanettin Çoban'ın projeleri arasında yer alan spor kompleksinin ana hatları hakkında bilgi verdi. Dev spor merkezleri kurarak Afyonkarahisar'ın istihdamını ve gelişmesini sağlayacak projeleri hayata geçireceklerini dile getiren Açba, Afyon'u termal ve sporun merkezi haline getireceklerini kaydetti. Afyonkarahisar'ı, Antalya'dan sonra spor oyunlarında en çok tercih edilen şehir haline getireceklerini aktaran Açba, "İl merkezinde 4 adet 5 yıldızlı otelimiz var. 2 otelimizin de inşaatı devam ediyor. Ayrıca bu yıl projeleri tamamlanmış 4 otel inşaatına başlanacak. 2 yıl sonra, 10 otel ile yaklaşık şehir merkezinde 6 bin yatak kapasitesine ulaşılacak. Ayrıca Sandıklı'da 2 yeni 5 yıldızlı otelle birlikte bin 700 yatak kapasitesi ilavesiyle 2 bin 500 yatak kapasitesine ulaşılacak. Gazlıgöl'de başlayacak 2 tesis ile ilave bin yatak kapasitesi oluşacak. Yani iki yıl sonra Afyonkarahisar 10 bin kapasitesini aşan bir il olacak. Yine 2 yıl sonra bu yılın ortasında ihalesi yapılacak olan Zafer Havalını da hizmete girecek." dedi.

  Açba, tüm bu çalışmaların sona ermesi ile birlikte Afyonkarahisar'da spor turizmi alanında önemli bir atılım olacağını kaydetti. Açba, 2 yıl sonra bitirilmesi hedefi ile turizm bölgesinin bir bölümünün spor turizmine tahsis edileceğini belirtti. Açba, projelendirdikleri dev tesisin içerisinde 20 bin kişilik stad, 5 bin, 3 bin, bin ve 500 kişilik spor salonu, 40 bin metrekarelik su kayak parkı, 20 adet çim futbol sahası, 2 sentetik futbol sahası, 6 tenis kortu, bin kişilik ilave bir tenis kortu, 1 yarı olimpik yüzme havuzu, 1 kızak pisti, 1 kayak pisti, 2 buz pisti, 2 voleybol sahası, 2 basketbol sahası, helikopter pisti ve otopark bulunduğunu söyledi. Açba, bu tesisin Afyon'a önemli bir istihdam ve gelir kaynağı sağlayacağını ifade etti.

  650 bin metrekarelik arazi üzerine yapılacak olan projenin maliyetinin yaklaşık olarak 80 milyon lira olacağını belirten Açba, şu anda kullanılmakta olan ****** Stadı ve Spor Salonu arazisinin cazibesini de kullanarak, gerekli kaynağı temin edeceklerini aktardı. Stad ve spor salonunun üzerinde bulunduğu arazinin tesisin maliyetini karşılayacağını belirten Açba, "Eğer arazi maliyeti karşılamazsa biz geri kalanını Gençlik Spor Genel Müdürlüğü kanalıyla karşılarız." diye konuştu. (CİHAN)
  avatar
  selçuk4
  Uzman Üye
  Uzman Üye

  Mesaj Sayısı : 43
  Yaş : 30
  Nerden : afyonkarahisar/çakır köyü
  Kayıt tarihi : 20/05/09

  Geri: Afyonkarahisar`a Uluslararası Spor Merkezi Projesi (80milyonTL)

  Mesaj tarafından selçuk4 Bir Perş. Ağus. 27, 2009 12:32 pm

  bencede afyon böyle birşey yapılmaya genç kalındı bile inş. yapılır...

   Forum Saati Salı Ocak 22, 2019 4:12 am