Sinanpaşa

03 Sinanpaşa sitemize hoşgeldiniz.
Sitemize üye olmak için kayıt ol tuşuna basınız. Üyelik aktivasyonunuzu gerçekleştirmek için mail adresinize gönderilen aktivasyon linkini tıkladıktan sonra üyeliğiniz aktif hale gelecektir. Üyelik işlemi gerçekleşirken açıklamaları lütfen dikkatli okuyunuz. aktivasyon için mail adresinize gönderilen yanlış linki tıklamayınız.

FORUMDA konu açmak isteyenler ilgiye uygun sayfada konu açabilir. Konu hakkında internet ortamına yüklenilen fotoğrafların url bağlantısını kullanarak fotoğraf paylaşabilinir. Bunların yanında video, anket vb gösterimler, yayınlar yapılabilinir.

Her Şey Güzel Sinanpaşa Bölgemizin Güzelliklerini Tanıtmak İçin....


Sinanpaşa Bölgemizin Sanal Vizyonu. Bölgesel Sinerjinin Güçlü Sesi. Tüm Hemşerilerimizin Sitesi.


  Çayhisar Sulama Barajı

  Paylaş
  avatar
  Yasin_ERSÖZ
  Site Yetkilisi
  Site Yetkilisi

  Mesaj Sayısı : 252
  Yaş : 45
  Nerden : İzmir
  Kayıt tarihi : 26/01/09

  Çayhisar Sulama Barajı

  Mesaj tarafından Yasin_ERSÖZ Bir Salı Mart 17, 2009 1:40 am

  Çayhisar Sulama Barajı

  Sinanpaşa ilçesine bağlı Çayhisar köyünde Hisar mevkiinde baraj yapılacak.

  Sinanpaşa’ya iki baraj birden
  DSİ 18 Bölge Müdürlüğü bünyesinde yapımı kararlaştırılan yapım öncesi takip edilmesi gereken prosödür kapsamında bölge müdürlüğüne ait 15 kişilik ekip Sinanpaşa İlçesi Çayhisar Barajında çalışmalara başladı.
  Ak Parti Sinanpaşa Belediye Başkan Adayı Nuri Köse Site Köşe Yazarımız Gökhan Kocaaslan’a Çayhisar barajı çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Köse; “Nasıl Kuruçay barajında ihale öncesinde bir takım faaliyetler yürüttük ise şimdi aynı faaliyetleri burada başlıyoruz. Çayhisar baraj alanının sit kapsamında olmadığından buradaki çalışmalarımız muhtamelen kısa bir zamanda sonuçlanacaktır. Bu baraj çalışmalarımız ilçemize Çevre ve Orman Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun bir lütfü olup aynı şevk ve heyecanla 18’inci Bölge Müdürü ve çalışmaları faaliyetlerine devam etmektedir. Kıymetli vatandaşlarımıza her zaman söylediğimiz gibi Hükümet ve Çevre ve Orman Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile uyum halinde çalışan belediyemiz daha nice nice büyük fırsatları değerlendireceğinden hiç şüphem yok” dedi.  ÇAYHİSAR’IN FİZİKİ YAPISI ELVERİŞLİ  Köse sözlerine şöyle devam etti; “Çayhisar barajının fiziki yapısı daha elverişli olduğundan daha az masrafla Kuruçay barajımızdan daha fazla su tutacak olup Sinanpaşa’lı hemşerilerimizin ilçemizin batı kısmında kalan oldukça verimli araziyi sulayacak olması çiftçimizin ziyadesi ile memnun etmektedir. Zira ilçemizin arazi sulama sıkıntısı had safa da olup enerji harcanarak temin edilen sudan oldukça yüksek gider oluşturmaktadır. Çok yakında hemşerilerimizin bu yükten kurtulup başta kendileri olmak üzere ülke ekonomisine de katkı sağlayacaktır” dedi
  Haber: Gökhan KOCAASLAN

   Forum Saati Salı Ocak 22, 2019 5:20 am