Sinanpaşa

03 Sinanpaşa sitemize hoşgeldiniz.
Sitemize üye olmak için kayıt ol tuşuna basınız. Üyelik aktivasyonunuzu gerçekleştirmek için mail adresinize gönderilen aktivasyon linkini tıkladıktan sonra üyeliğiniz aktif hale gelecektir. Üyelik işlemi gerçekleşirken açıklamaları lütfen dikkatli okuyunuz. aktivasyon için mail adresinize gönderilen yanlış linki tıklamayınız.

FORUMDA konu açmak isteyenler ilgiye uygun sayfada konu açabilir. Konu hakkında internet ortamına yüklenilen fotoğrafların url bağlantısını kullanarak fotoğraf paylaşabilinir. Bunların yanında video, anket vb gösterimler, yayınlar yapılabilinir.

Her Şey Güzel Sinanpaşa Bölgemizin Güzelliklerini Tanıtmak İçin....


Sinanpaşa Bölgemizin Sanal Vizyonu. Bölgesel Sinerjinin Güçlü Sesi. Tüm Hemşerilerimizin Sitesi.


  Sinanpaşa Kayadibi Köyü (Kısa Tanıtım)

  Paylaş
  avatar
  Yasin_ERSÖZ
  Site Yetkilisi
  Site Yetkilisi

  Mesaj Sayısı : 252
  Yaş : 45
  Nerden : İzmir
  Kayıt tarihi : 26/01/09

  Sinanpaşa Kayadibi Köyü (Kısa Tanıtım)

  Mesaj tarafından Yasin_ERSÖZ Bir Ptsi Mart 16, 2009 11:42 pm

  Sinanpaşa Kayadibi köyü

  Köyün ilk ismi Kanatlı Köyü 'dür. Daha sonra köyün kayanın dibinde kurulması sebebiyle Kayadibi Köyü olarak değiştirilmiştir. Büyük Taarruz'un başladığı yer köyün sınırları içersinde yer almaktadır. Kurtuluş savaşı esnasında vatan savunması için gereken özveriyi göstermiştir. Türk askerinin geldiğini gören köylü köy fırınlarında somun ekmekler yapıp sular hazırlayıp geçen askerlerin karınlarını doyurmuşlardır. Mustafa Kemal ******, köy sınırları içerisinden gectiği için köyün bazı bölümleri sit alanı olarak ilan edilmiştir


   Forum Saati Çarş. Ara. 12, 2018 7:08 am