Sinanpaşa

03 Sinanpaşa sitemize hoşgeldiniz.
Sitemize üye olmak için kayıt ol tuşuna basınız. Üyelik aktivasyonunuzu gerçekleştirmek için mail adresinize gönderilen aktivasyon linkini tıkladıktan sonra üyeliğiniz aktif hale gelecektir. Üyelik işlemi gerçekleşirken açıklamaları lütfen dikkatli okuyunuz. aktivasyon için mail adresinize gönderilen yanlış linki tıklamayınız.

FORUMDA konu açmak isteyenler ilgiye uygun sayfada konu açabilir. Konu hakkında internet ortamına yüklenilen fotoğrafların url bağlantısını kullanarak fotoğraf paylaşabilinir. Bunların yanında video, anket vb gösterimler, yayınlar yapılabilinir.

Her Şey Güzel Sinanpaşa Bölgemizin Güzelliklerini Tanıtmak İçin....


Sinanpaşa Bölgemizin Sanal Vizyonu. Bölgesel Sinerjinin Güçlü Sesi. Tüm Hemşerilerimizin Sitesi.


  Lokum için festival önerisi

  Paylaş
  avatar
  Yasin_ERSÖZ
  Site Yetkilisi
  Site Yetkilisi

  Mesaj Sayısı : 252
  Yaş : 45
  Nerden : İzmir
  Kayıt tarihi : 26/01/09

  Lokum için festival önerisi

  Mesaj tarafından Yasin_ERSÖZ Bir Paz Şub. 15, 2009 8:49 pm

  Lokum için festival önerisi.
  Bakan Eroğlu Afyonkarahisar lokumunun tanıtımının daha iyi yapılması gerektiğini, bunun için festival bile düzenlenebileceğini söyledi

  AK Parti Belediye Başkan Adayı Burhanettin Çoban'ın seçim çalışmalarına destek vermek üzere şehre gelerek esnafı ziyaret eden Hemşerimiz Çevre ve Orman Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Uzunçarşı'da Altınay Şekerlemeyi de ziyaret etmeyi ihmal etmedi. Altınay'da kendisine ikram edilen lokumlardan alan Bakan Veysel Eroğlu, bir yakınının özellikle Altınay lokumlarından istediğini belirterek lokum aldı. Lokumun tescil ve tanıtımının iyi yapılması gerektiğini belirten Bakan Eroğlu, basın mensuplarının lokum festivali önerisini de hayata geçirilmeli, bu konuda çalışmalar yapılması gerektiğini söyledi. Altınay Şekerleme'nin Türkiye'ye hatta dünyaya mal olmuş bir marka olduğunu hatırlatan Bakan Veysel Eroğlu, Atilla Altınay'a tavsiyelerde de bulundu. Altınay'ın 1901'de kurulduğunu hatırlatan Bakan Eroğlu, "Dışarıya 1901'den beri yazılı bir tabela asın. Burası hem tarihi hem de çok tanınmış bir marka. İnsanlar bu markanın tarihini de bilmeli" dedi.
  Bir yakının özellikle Altınay lokumlarından sipariş ettiğini belirterek hem kaymaklı hem de çifte kavrulmuş lokum siparişi veren Eroğlu ile Atilla Altınay uzun süre para verip vermeme konusunda konuştular. Bakan'ın ille para vermek istemesi üzerine 20 TL diyen Atilla Altınay'a inanmayan Bakan Eroğlu, "Bu kadar olmaz. Bana az söylüyorsunuz doğrusunu söyle şunun" dedi. Çevresindekilerin de "efendim bu fiyatı" demesi üzerine Bakan Eroğlu, kabul etmek zorunda kalarak lokumlar için 20 TL verdi.
  Altınay firması çalışanlarıyla hep birlikte hatıra fotoğrafı çektiren Eroğlu, eline lokum alarak, lokumu basın mensuplarına anlattı. Lokumun daha iyi tanıtılması gerektiğini savunan Eroğlu, bir basın mensubunun lokum şenliği önerisini mantıklı bularak Burhanettin Çoban'a bu konuyla ilgili çalışma yapmalarını söyledi. Lokumun patent işlemlerinin de her türü için yapılması gerektiğini ifade eden Eroğlu sözlerini şöyle tamamladı, "Lokumu daha çok tanıtmalıyız. Afyonkarahisar için çok önemli bir ürün. Ayrıca sağlıklı ve faydalı olmasının yanı sıra kültürümüzün bir parçası. Afyonkarahisar ile özdeşleşmiş bu ürünün patentini her marka ve lokum türü için ayrı ayrı çıkartmalıyız. Bunun tanıtımını çok iyi yapmalıyız. Hatta bu çalışmalarla zaman içinde festival yapmalıyız" (Kocatepe Gazetesi)

   Forum Saati Salı Ocak 22, 2019 4:31 am