Sinanpaşa

03 Sinanpaşa sitemize hoşgeldiniz.
Sitemize üye olmak için kayıt ol tuşuna basınız. Üyelik aktivasyonunuzu gerçekleştirmek için mail adresinize gönderilen aktivasyon linkini tıkladıktan sonra üyeliğiniz aktif hale gelecektir. Üyelik işlemi gerçekleşirken açıklamaları lütfen dikkatli okuyunuz. aktivasyon için mail adresinize gönderilen yanlış linki tıklamayınız.

FORUMDA konu açmak isteyenler ilgiye uygun sayfada konu açabilir. Konu hakkında internet ortamına yüklenilen fotoğrafların url bağlantısını kullanarak fotoğraf paylaşabilinir. Bunların yanında video, anket vb gösterimler, yayınlar yapılabilinir.

Her Şey Güzel Sinanpaşa Bölgemizin Güzelliklerini Tanıtmak İçin....


Sinanpaşa Bölgemizin Sanal Vizyonu. Bölgesel Sinerjinin Güçlü Sesi. Tüm Hemşerilerimizin Sitesi.


  Ege Bölgesi Keklik Yaşamı İçin Uygun Bir Bölge.

  Paylaş
  avatar
  Yasin_ERSÖZ
  Site Yetkilisi
  Site Yetkilisi

  Mesaj Sayısı : 252
  Yaş : 45
  Nerden : İzmir
  Kayıt tarihi : 26/01/09

  Ege Bölgesi Keklik Yaşamı İçin Uygun Bir Bölge.

  Mesaj tarafından Yasin_ERSÖZ Bir Paz Şub. 08, 2009 1:24 am

  BAKAN EROĞLU: EGE BÖLGESİ, KEKLİK YAŞAMI İÇİN UYGUN BİR BÖLGE
  16 Ekim 2008 Perşembe  Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Ege Bölgesi'nin, Kekliğin Yaşaması ve Üremesi Açısından Uygun Bir Bölge Olduğunu, Buna Rağmen Bölgedeki Tabii Ortamda İstenilen Düzeyde Keklik Olmadığını Söyledi.

  Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Ege Bölgesi'nin, kekliğin yaşaması ve üremesi açısından uygun bir bölge olduğunu, buna rağmen bölgedeki tabii ortamda istenilen düzeyde keklik olmadığını söyledi.
  Afyonkarahisar'da Şuhut Selevir Barajı yanına kurulacak Keklik Üretim Merkezi'nin yapım işi için 27 Ekim 2008 Salı günü Afyonkarahisar'da ihale yapılacak. Üretme merkezi ile ilgili proje, bütçe ve altyapı çalışmaları tamamlandı. Merkezin inşasının tamamlanması ile 2009 yılında üretim faaliyetleri başlayacak. Aynı yıl belirlenecek olan alanlara keklik salımı yapılarak keklik popülasyonu desteklenecek.

  Çevre ve Orman Bakanı Eroğlu, açıklamasında, bölgede keklik popülasyonunun istenilen düzeye ulaşabilmesi gayesiyle Afyonkarahisar'da keklik üretme merkezi kurulmasına karar verdiklerini ifade etti. Eroğlu, merkezin 10 bin adet üretim kapasitesine sahip damızlıkhane, kuluçkahane, idari bina, uçuş kafeslerinden oluşacağını kaydetti.


  MERKEZ, İLÇE VE BELDELERİN ATIKLARI DÜZENLİ DEPOLANACAK


  Afyonkarahisar Çevre Hizmetleri Birliği tarafından merkez Akçin köyünde Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi yapılacak. Çevre ve Orman Bakanlığı, tesisin yapımı için 5 milyon 600 bin YTL finansman destek sağladı. Tesiste, Çevre Hizmetler Birliği'ne üye Afyonkarahisar merkez, Bolvadin, Bayat, Çobanlar, Çay, Hocalar, İhsaniye, Sandıklı, İscehisar, Sinanpaşa, Emirdağ, Şuhut ilçeleri ile 68 belde belediyelerin sınırları içerisinde üretilen evsel katı atık, evsel nitelikli endüstriyel katı atık ile sterilize edilen tıbbi atıkların düzenli olarak depolanacak.

  Tesiste ambalaj atıklarının ambalaj atıkları ayrıştırma tesisinde ayrıştırılarak geri kazandırılacağını bildiren Bakan Veysel Eroğlu, ayrıca atık pillerin geçici depolanması amacıyla Atık Pil Geçici Depolama Hücresi'nin de yapılacağını söyledi.

  Kuraçay Barajı'nın Sinanpaşa ilçesinde yapılacağına değinen Veysel Eroğlu, proje ile Sinanpaşa ovasında 682 hektar tarım arazisinin sulanması hedeflendiğini kaydetti. Barajın yapım ihalesinin 8 Temmuz 2008 tarihinde yapıldığını hatırlatan Eroğlu, 15 Ekim 2008 tarihinde işe başlandığını bildirdi.

  26 Ağustos Tabiat Parkı'nın yapım çalışmalarının devam ettiğini dile getiren Bakan Eroğlu, parkta 22 hektar büyüklüğünde göl, bitki parselleri (140 türde toplam 36 bin bitki), spor tesisleri (2 halı saha, 6 tenis kortu, 1 basketbol sahası, 3 tribün, 1 yer satrancı, 4 kameriye, 10 oturma grubu), 13 fauna tanıtım alanı, 2 kuş gözlem noktası ve kır kahvesinin yer alacağını söyledi. Eroğlu, 65 hektar toplam alana sahip parkı tamamlandığında Afyonkarahisar'ın Türkiye'nin en mükemmel tabiat parkına sahip olacağını ifade etti.  Yıllardır ıslah edilemeyen Gecek deresinin ıslahı için proje yapılarak ihale edildiğini belirten Eroğlu, böylece derenin ıslahının tamamlanarak termal tesis taşkınlardan korunacağını söyledi. Bakan Eroğlu, merkez Gecek Kaplıcaları Taşkın Koruma Tesisi'nin 514 bin YTL'ye mal olduğunu sözlerine ekledi.


  (CİHAN)

   Forum Saati Salı Ocak 22, 2019 5:11 am