Sinanpaşa

03 Sinanpaşa sitemize hoşgeldiniz.
Sitemize üye olmak için kayıt ol tuşuna basınız. Üyelik aktivasyonunuzu gerçekleştirmek için mail adresinize gönderilen aktivasyon linkini tıkladıktan sonra üyeliğiniz aktif hale gelecektir. Üyelik işlemi gerçekleşirken açıklamaları lütfen dikkatli okuyunuz. aktivasyon için mail adresinize gönderilen yanlış linki tıklamayınız.

FORUMDA konu açmak isteyenler ilgiye uygun sayfada konu açabilir. Konu hakkında internet ortamına yüklenilen fotoğrafların url bağlantısını kullanarak fotoğraf paylaşabilinir. Bunların yanında video, anket vb gösterimler, yayınlar yapılabilinir.

Her Şey Güzel Sinanpaşa Bölgemizin Güzelliklerini Tanıtmak İçin....


Sinanpaşa Bölgemizin Sanal Vizyonu. Bölgesel Sinerjinin Güçlü Sesi. Tüm Hemşerilerimizin Sitesi.


  AKÜ*de elektronik hastane

  Paylaş
  avatar
  Yasin_ERSÖZ
  Site Yetkilisi
  Site Yetkilisi

  Mesaj Sayısı : 252
  Yaş : 45
  Nerden : İzmir
  Kayıt tarihi : 26/01/09

  AKÜ*de elektronik hastane

  Mesaj tarafından Yasin_ERSÖZ Bir Cuma Şub. 06, 2009 1:43 am

  AKÜ*de elektronik hastane.
  03.02.09 : 18:38:14

  Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Ahmet Necdet Sezer Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde 'elektronik hastane' dönemi başladı.

  Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Ahmet Necdet Sezer Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde 'elektronik hastane' dönemi başladı.
  Elektronik hastane projesi, diğer örneklerinden farklı olarak hastaların tüm tıbbi bilgilerini içeren dijital arşivleme, online eczane hizmeti, bütün teknik ve tıbbi cihazların online takibini sağlıyor. Ayrıca hemşire ve güvenlik görevlileri hastaların çağrılarına anında cevap verebilecek.

  Afyonkarahisar Valisi Haluk İmga, AKÜ Hastanesi'nin, başlattığı elektronik hastane uygulaması ile şehirde çığır açtığını söyledi.

  İmga, bu uygulama ile gerek hastane personelinin gerekse hastaların büyük kolaylık yaşayacağını kaydetti.

  AKÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Altuntaş da hem görüntüleme hem de tıbbi bilgi arşivlemesine yönelik çözümler üreten elektronik hastane projesinin alt yapısını tamamlamanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

  Bu uygulamanın sağlık hizmeti alanında yaşanılan sorunlara çözüm olmasını beklediğini kaydeden Altuntaş, para, zaman ve emek tasarrufu sağlamasının, diğer hastaneler için de model olacağını dile getirdi.

  Hastane Başhekimi ve proje yöneticisi Doç. Dr. Gökhan Maralcan ise, 13 ay önce başladıkları projenin şu an için sadece dijital kısmını hizmete açtıklarını belirtti.

  İki yıl içerisinde projenin bütün sürecini tamamlayacaklarını kaydeden Maralcan, uygulaması kapsamında PACS, dijital arşivleme, hemşire çağrı sistemi, medikal istem formu, arıza takip ve eczane hizmetlerinin sunulacağını söyledi.

  Şu anda hemşire çağrı ve güvenlik sistemleri ile radyoloji bölümünde uzaktan erişim sisteminin kullanıldığını aktaran Maralcan, eczane hizmetleri ile ilgili çalışmaların devam ettiğini açıkladı.

  Konuşmaların ardında törene katılan Vali Haluk İmga, Belediye Başkan Vekili Ahmet Beşkardeşler, Rektör Ali Altuntaş tarafından temsili olarak kurdele kesildi ve pasta kesildi.
  (CİHAN)

   Forum Saati Salı Ocak 22, 2019 5:00 am