Sinanpaşa

03 Sinanpaşa sitemize hoşgeldiniz.
Sitemize üye olmak için kayıt ol tuşuna basınız. Üyelik aktivasyonunuzu gerçekleştirmek için mail adresinize gönderilen aktivasyon linkini tıkladıktan sonra üyeliğiniz aktif hale gelecektir. Üyelik işlemi gerçekleşirken açıklamaları lütfen dikkatli okuyunuz. aktivasyon için mail adresinize gönderilen yanlış linki tıklamayınız.

FORUMDA konu açmak isteyenler ilgiye uygun sayfada konu açabilir. Konu hakkında internet ortamına yüklenilen fotoğrafların url bağlantısını kullanarak fotoğraf paylaşabilinir. Bunların yanında video, anket vb gösterimler, yayınlar yapılabilinir.

Her Şey Güzel Sinanpaşa Bölgemizin Güzelliklerini Tanıtmak İçin....


Sinanpaşa Bölgemizin Sanal Vizyonu. Bölgesel Sinerjinin Güçlü Sesi. Tüm Hemşerilerimizin Sitesi.


  Siyasi Erk Seyirci Kalıyor

  Paylaş
  avatar
  Yasin_ERSÖZ
  Site Yetkilisi
  Site Yetkilisi

  Mesaj Sayısı : 252
  Yaş : 45
  Nerden : İzmir
  Kayıt tarihi : 26/01/09

  Siyasi Erk Seyirci Kalıyor

  Mesaj tarafından Yasin_ERSÖZ Bir Cuma Mart 12, 2010 4:47 pm


  Siyasi Erk Seyirci Kalıyor
  12.03.2010

  Kamu-Sen Afyonkarahisar İl Temsilcisi Erol Özsoy İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günüdolayısıyla yayınladığı mesajda; “Türk topraklarını işgal etmeye hazırlananlar; ağızlarının suyu akarak, bir sonraki hamlenin zamanını kolluyor. Ülkemizi yöneten basiretsiz ve öngörüsüz siyasi erk ise, tüm olan bitene seyirci kalıyor” dedi.
  “İMKANLAR SEFERBER OLDU”

  Milli Mücadele döneminde Türk Milleti’nin zor günler geçirdiğini belirten Özsoy; “Esaret zincirlerinden kurtulacağı, yeniden şaha kalkacağı günleri beklerken, Gazi Mustafa Kemal ****** komutasındaki hürriyet âşıkları, bağımsız Türk vatanına yeniden sahip olmak için milletin bütün imkânlarını harekete geçirdiler. Bu esnada Türk Milletine cesaret vermek, cephedeki askerlerimizin moral ve motivasyonunu yükseltmek, milli ve manevi duyguları güçlendirmek amacıyla bir ulusal marşın hazırlanması gerekliliği doğdu. Ve vatan sevdalısı, mandacı zihniyetin düşmanı, bağımsızlık idolü Mehmet Akif Ersoy’un kaleme aldığı İstiklal Marş’ımız, 12 Mart 1921 yılında kabul edildi” dedi.

  “BAZILARI ACİZLİK İÇİNDE”

  İstiklal Marşı ’mızın kabul edilişinin 89. yıldönümünü kutladıklarını ifade eden Özsoy; “Ancak aradan geçen yıllar ne yazık ki Türkiye’de bir kısım kendini bilmezlerin büyük bir acz içinde olduğunu gösteriyor. Mandacılığı yeniden hortlatmaya heveslenen bu aymazlar, dış odaklarla ortak hareket ederek, emperyalizmin, ülkemizde hüküm sürmesini amaçlıyor. Türkiye’yi yok etmeyi ezelden beri kafasına koymuş ihanet şebekeleri de, işbirlikçilerinden feyz alarak, küstahça topraklarımız üzerine çörekleniyor. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni fiilen ortadan kaldırmayı şiar edinenler, amaçlarına topla, tüfekle ulaşamayacaklarını anlayarak, farklı yöntemler deniyor. Türkiye’yi sömürge haline getirmek isteyen Avrupa Birliği, feraseti bağlanmış yöneticilerin de katkılarıyla Türk Milletine baskı ve dayatmalarda bulunuyor” dedi.

  “MANEVİ İLHAM KAYNAĞIMIZ”

  Türkiye’nin yeni bir İstiklal Savaşı verdiğini vurgulayan Özsoy; “Önce Türk topraklarını işgal etmeye ardından da Türk Milletini mankurtlaştırmaya hazırlananlar; ağızlarının suyu akarak, bir sonraki hamlenin zamanını kolluyor. Ülkemizi yöneten basiretsiz ve öngörüsüz siyasi erk ise, tüm olan bitene seyirci kalıyor. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin sıkışıp, kaldığı cendereden bir an önce kurtulması ve Türk Milleti’nin yüzyıllık uykusundan uyanarak, çökertme planlarını bozması gerekiyor. Bu noktada; ******’ün ilkeleri kılavuz, İstiklal Marşı ’mızın bütünleştirici ruhu manevi ilham kaynağı olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle İstiklal Marşı ’mızın 89’inci yıldönümünü kutluyor; İstiklal Marşı’mızı Türk Milletine kazandıran değerli şair Mehmet Akif ERSOY’u bir kez daha saygı ve rahmetle anıyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

   Forum Saati Salı Ocak 22, 2019 4:37 am