Sinanpaşa

03 Sinanpaşa sitemize hoşgeldiniz.
Sitemize üye olmak için kayıt ol tuşuna basınız. Üyelik aktivasyonunuzu gerçekleştirmek için mail adresinize gönderilen aktivasyon linkini tıkladıktan sonra üyeliğiniz aktif hale gelecektir. Üyelik işlemi gerçekleşirken açıklamaları lütfen dikkatli okuyunuz. aktivasyon için mail adresinize gönderilen yanlış linki tıklamayınız.

FORUMDA konu açmak isteyenler ilgiye uygun sayfada konu açabilir. Konu hakkında internet ortamına yüklenilen fotoğrafların url bağlantısını kullanarak fotoğraf paylaşabilinir. Bunların yanında video, anket vb gösterimler, yayınlar yapılabilinir.

Her Şey Güzel Sinanpaşa Bölgemizin Güzelliklerini Tanıtmak İçin....


Sinanpaşa Bölgemizin Sanal Vizyonu. Bölgesel Sinerjinin Güçlü Sesi. Tüm Hemşerilerimizin Sitesi.


  Yola Çıkmak....

  Paylaş
  avatar
  Yasin_ERSÖZ
  Site Yetkilisi
  Site Yetkilisi

  Mesaj Sayısı : 252
  Yaş : 45
  Nerden : İzmir
  Kayıt tarihi : 26/01/09

  Yola Çıkmak....

  Mesaj tarafından Yasin_ERSÖZ Bir Paz Şub. 28, 2010 2:28 pm  YOLA ÇIKMAK…

  Merhabalar Değerli Sinanpaşa.Net okuyucuları.

  Önceki yazımda Sinanpaşa İyi Yolda İlerliyor başlığı altında Sinanpaşa da yaşanan ve Sinanpaşa’nın geleceğine yön veren ve verecek olayları sizlerle paylaştım.

  Sinanpaşa’lı olup da yada Sinanpaşa ‘da yaşayıp da Sinanpaşa’nın yol hikayesini bilmeyen yoktur. Afyonkarahisar – İzmir Karayolunun Sinanpaşa İlçe sınırlarından geçmesi planlanmış iken, Karayolu Sinanpaşa’lıların itirazları neticesinde şimdi bulunduğu güzergaha çekilmiş denilmektedir.

  Yıllardır Afyonkarahisar- İzmir Karayolunun Sinanpaşa’dan geçirilmemesinden dolayı geri kalmışlık zincirinin bir türlü kırılamadığı söylenir. Örnek olarak Uşak iline bağlı ve komşumuz olan Banaz ilçesi gösterilir.

  Ve bugüne kadar görev yapan Sinanpaşa Belediye Başkanları da bu yola ulaşmanın hesaplarını yapmışlar ve formülleri üzerinde durmuşlardır. Şimdiki belediye başkanımız da bu konunun önemini bilen bir Sinanpaşa’lı olarak ilk önce Afyonkarahisar 2.Organize Sanayi Bölgesinin kurulması ve faaliyete geçirilmesini sağlamak için bütün Sinanpaşa’lı idarecilerle birlikte çalışmıştır. Ve çalışmalar meyvesini vererek Bakanlık Afyonkarahisar 2.Organize Sanayi Bölgesinin kurulmasını onaylamış, yönetim kurulu oluşturularak çalışmalara başlamıştır. Bu çalışmalar kapsamında bölge için öncelikle Hazineye ait arazilerin istimlakı yapılmış ve şahıslara ait arazilerin istimlaki için çalışmalar devam etmektedir. OSB nin çalışmaya başlaması Sinanpaşa için büyük bir handikap olacak ve Sinanpaşa merkez, belde ve köylerinde 100’lerce kişiye istihdam imkanı sağlayacaktır.

  Organize Sanayi Bölgesinin kararlaştırılmasının ardından Sinanpaşa Belediye Başkanı Nuri Köse başlattığı çalışma ile Sinanpaşa’yı Afyonkarahisar- İzmir karayoluna bağlayan ve halk arasında Ayvalı yolu olarak bilinen yolu Karayolları Genel Müdürlüğü ile yaptığı görüşmeler neticesinde yeniden planlamasını yaptırarak çift şerit ve sıcak asfalt yaptırılacağı müjdesini vermiştir.

  Gelelim asıl mevzumuza. Bu saatten sonra Afyonkarahisar- İzmir karayolunu Sinanpaşa’ya getiremeyeceğimizi herkes biliyor. Öyleyse Sinanpaşa’nın bu yola çıkması gerekmektedir. Başkan Köse’de bunun mücadelesini vermektedir. Yeni açılacak olan Ayvalı yolunun sağını ve solunu İmar’a açmaktadır. Sinanpaşa Belediyesi Ayvalı yolunda köprüden sonra sol tarafta Değirmen Üstü mevkiinde Toki ile işbirliği yaparak 150-160 dairelik konutların yapılmasını planlamaktadır.

  Sinanpaşa’mızın geleceğini, makus talihini değiştirmek için bir an önce yapılaşmayı Ayvalı yolu üzerine kaydırmalıyız. Bu kapsamda Sinanpaşa ilçesinin Hükümet Konağı ihtiyacını bilmeyenimiz yoktur. Yeni Hükümet Konağı yapılması için Mülki ve Yerel idarecilerimiz büyük mücadele vermektedirler. Hükümet Konağının önümüzdeki bir iki yıl içersinde yeniden yapılması gündemdedir. Hal böyle olunca yapılacak Hükümet Konağının yeniden şekillendirilecek olan Ayvalı yolu üzerinde uygun bir noktada ve daha geniş bir alanda yapılması çok çok uygun olacaktır.

  Hükümet konağının ve gerçekleştirilebilirse Toki konutlarının bu yol üzerinde yapılması Sinanpaşa’nın Afyonkarahisar- İzmir karayoluna çıkmasını oldukça hızlandıracaktır. Yola Çıkmak ise Sinanpaşa’nın her türlü ürününü sergilemesini, satmasını ve yolun nimetlerinden faydalanmasını sağlayacaktır.

  Gelin birlikte Yola Çıkalım….

  OSMANLI (CA)


  kaynak: sinanpasa.net

   Forum Saati Cuma Mayıs 25, 2018 12:42 pm