Sinanpaşa

03 Sinanpaşa sitemize hoşgeldiniz.
Sitemize üye olmak için kayıt ol tuşuna basınız. Üyelik aktivasyonunuzu gerçekleştirmek için mail adresinize gönderilen aktivasyon linkini tıkladıktan sonra üyeliğiniz aktif hale gelecektir. Üyelik işlemi gerçekleşirken açıklamaları lütfen dikkatli okuyunuz. aktivasyon için mail adresinize gönderilen yanlış linki tıklamayınız.

FORUMDA konu açmak isteyenler ilgiye uygun sayfada konu açabilir. Konu hakkında internet ortamına yüklenilen fotoğrafların url bağlantısını kullanarak fotoğraf paylaşabilinir. Bunların yanında video, anket vb gösterimler, yayınlar yapılabilinir.

Her Şey Güzel Sinanpaşa Bölgemizin Güzelliklerini Tanıtmak İçin....


Sinanpaşa Bölgemizin Sanal Vizyonu. Bölgesel Sinerjinin Güçlü Sesi. Tüm Hemşerilerimizin Sitesi.


  Sinanpaşa`nın Kalkınması Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

  Paylaş

  sinan balta
  Üye
  Üye

  Mesaj Sayısı : 8
  Yaş : 52
  Nerden : SİNANPAŞA
  Kayıt tarihi : 24/11/09

  Sinanpaşa`nın Kalkınması Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

  Mesaj tarafından sinan balta Bir Perş. Ara. 24, 2009 5:43 pm


  Sinanpaşa`nın Kalkınması Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?
  Arkadaşlar ben bildim bileli sinanpaşa halkının para sıkıntısı hiç bitmiyor.hadi burası herkesçe malum diyelim peki bu para krizini nasıl aşarız.acaba diyorum belediye toplu işçi çalıştıracak bi işyeri açsada milletin cebi para görse.mesela sezonluk bi meyve sebze fabrikası açsa diyorum.veya imalat üzerine bir işyeri açsa nasıl olur acaba.Çiftçinin hali berbat olduğu için esnafında yüzü gülmüyor.hem ziraatla ilgili birimlerde iyi çalışmıyor gibime geliyor nedenmi;iklimimizde yetişen ve para edecek herhangi bir sebze veya meyveyi,çiftçiyi toplayıp onlara izah ederek teşvik etsede çiftçi buğday arpadan kurtulup daha değişik para edecek pazarı olan başka birşeyler yetiştirse olmazmı.bu konuya yorum yapalım ki belki birileri sesimizi duyarlar.
  avatar
  Yasin_ERSÖZ
  Site Yetkilisi
  Site Yetkilisi

  Mesaj Sayısı : 252
  Yaş : 45
  Nerden : İzmir
  Kayıt tarihi : 26/01/09

  Geri: Sinanpaşa`nın Kalkınması Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

  Mesaj tarafından Yasin_ERSÖZ Bir Perş. Ara. 24, 2009 6:27 pm

  Sinan hemşerim güzel bir konuya değindin. BU KONU MUTLAKA TARTIŞILMALI.
  Bence; zenginliğin yani hem parasal (maddi) hemde manevi zenginliğin tek yolu hatta mütemediyen istikrarlı yolu anahtarı bilir uzman kişilerle birlikte organize üretim ve ürettiğini pazarlama işleri yapmaktan geçer.
  Yanlış işlerin sonu güdük ve kötüdür. Faydalı, güven ve samimiyet gerektirerek doğru işlerin sonu huzurdolu geniş olanak ve kazançlardır.
  Sinanpaşa`da parasal zenginlik kesinlikle eğitim, güven, girişimci ruh ile doğru orantılıdır. Bu konularda iyileştirme ile samimi güven dolu dürüst işler yapıldığı sürece gelişim, ilerleme kaçınılmaz olur.
  İnsanlarımız kahvehanelerde dedikodu yapmamalıdır, memletimiz insanlarına ve memleketimizde yaşayan insanlara kötü niyet ve yaklaşımlarda bulunmamalıdır. Bu tür davranışlar memleketimizdeki olumsuz olayların yanında kendi aramızdaki nifak ve güvensiz ortamı oluşturmaktadır. Malesef dışarıyada olumsuz reklam olması ile memlekimize bakış açılarını değiştirmekte, insan kaçırmaktadır.
  Memleketimiz bizim memleketimiz her şeyin güzeline layık memleketimiz mutlaka hatalarından ders alarak doğru yolda mutlaka gelişmelidir.
  Yapılabilinecek çok şey var aslında....


  En son Yasin_ERSÖZ tarafından Perş. Ara. 24, 2009 8:39 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

  sinan balta
  Üye
  Üye

  Mesaj Sayısı : 8
  Yaş : 52
  Nerden : SİNANPAŞA
  Kayıt tarihi : 24/11/09

  Geri: Sinanpaşa`nın Kalkınması Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

  Mesaj tarafından sinan balta Bir Perş. Ara. 24, 2009 7:27 pm

  milletin kalkınması için yine milletin çalışmaya işe teşvik edlmesi gerekiyor.çalışmaya teşvik içinde iş sahası gerekir.eğer bu millet kendisi toplu işyeri açamıyorsa daha doğrusu gücü yetmiyorsa.bu sorunu belediyemiz gündeme taşımalıdır diyerek düşünüyorum.tamam yol kanalizasyon yapmayın demiyoruz yapın lakin üretim imalat üzerine belediye olarak bir işyeri yapın ki 50 kişi çalışsın.50 kişilik bir işyeri samimiyetimle söylüyorum benim düşüncem halkımızın kalkınması demektir.bir sürü belediye başkanı geldi geçti ki belediye kendi çalışanlarının parasını ödemekte zorlanıyor.benim anlamadığım en pahalı suyu biz içiyoruz emlak vergilerimizi veriyoruz devletten belediyeye para geliyor daha doğrusu belediyenin heryerden geliri oluyor peki bu paralar hep altyapı falan filan gibi işlerdemi kullanılıyor.şimdiki belediyeler eski imece değilmi ?yardımlaşma değilmi .temeli bu değilmi.valla ben bi yardım göremiyorum.insanlar bile siyasi olarak sınıflandırılıyor.Benim düşüncem Kafası çalışan elini vijdanına koyup bu millete iş sahası yapacak bir başkan gelmemiş demekki.İnşallah birileri bizim sesimizi duyarda bi nebze olsun hak verir.tabii işine gelirse.

  sinan balta
  Üye
  Üye

  Mesaj Sayısı : 8
  Yaş : 52
  Nerden : SİNANPAŞA
  Kayıt tarihi : 24/11/09

  Geri: Sinanpaşa`nın Kalkınması Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

  Mesaj tarafından sinan balta Bir Perş. Ara. 24, 2009 7:41 pm

  Yasin harbiden mükemmel bir site kurmuşsun çok çok teşekkürler.ama eli kalem tutan kişilerinde bu siteye en azından haftada bir gün girip bi bakması gerekiyor.yorumun çok mükemmel.burası adeta bir er meydanı.akıllı ve mantıklı bir şekilde sinanpaşanın problemlerini burada münazara ederekten çözüm aramak bence en doğrusu.halkın geleceğiyle direk alakalı olanlar çıksın ortaya fikir yarışması yapalım.belki şifai görüşmelerle tıkanır bir yere varamayız.ama kendine ve kalemine güvenen eski yeni yöneticilerin hepsi işte er meydanı çıksınlar münazara edelim.Düşüncem sinanpaşalı olarak yüksek okul ve ulaşım hariç bir karış yol katetmiş değiliz.fakir yine fakir zengin yine zengin.hadi buyur.

  Hasan Ali İNAN
  Yeni Üye
  Yeni Üye

  Mesaj Sayısı : 1
  Kayıt tarihi : 25/12/09

  Geri: Sinanpaşa`nın Kalkınması Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

  Mesaj tarafından Hasan Ali İNAN Bir Cuma Ara. 25, 2009 5:23 pm

  Hayırlı olsun Yasin Bey ilçemiz adına yapılmış çok güzel bir hizmet olmuş.Bizde Paşa Pansiyon olarak Sinanpaşamızın kalkınması adına elimizden gelen herşeyi yapacağımızı taahhüt ederiz..Saygılarla...

  sinan balta
  Üye
  Üye

  Mesaj Sayısı : 8
  Yaş : 52
  Nerden : SİNANPAŞA
  Kayıt tarihi : 24/11/09

  Geri: Sinanpaşa`nın Kalkınması Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

  Mesaj tarafından sinan balta Bir Salı Ocak 12, 2010 5:30 pm

  Bu site memleket için bulunmaz bi fırsat.lafa gelince herkes yakınır iş ciddiye binince kimseden tık yok.demekki sinanpaşada sağduyulu ve bir konu üzerinde tartışabilecek kendine güvenen cesur insanlar elle sayılabilecek derecede azmış.millet ilgi duymayınca insanın yazışma şefki bile kırılıyor.haksızmıyım?
  avatar
  Yasin_ERSÖZ
  Site Yetkilisi
  Site Yetkilisi

  Mesaj Sayısı : 252
  Yaş : 45
  Nerden : İzmir
  Kayıt tarihi : 26/01/09

  Geri: Sinanpaşa`nın Kalkınması Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

  Mesaj tarafından Yasin_ERSÖZ Bir Salı Ocak 12, 2010 5:50 pm

  Sinan son derece haklısın. insanlarımız malesef iş güç yüzünden herhalde tartışmak için düşünecek vakit bulamıyor. Çünkü; bu kış mevsiminde okey taşları boş kalırsa ne olur acaba. İnternette silah oyunları ile sanal güçümüzü artırmazsak kör kurşunlara gelirsek o zaman genç vatandaş ne yapar.
  Okulda ödev ders çok. Burada danışılacak öğretmende çok aslında fakat ödev, araştırma, danışma ne ki bizim insanımıza uzak şeyler.....

  Gelişememezliğin tek nedeni eğitimsiz ve egosunu yenememiş hayata at gözü ile bakan insanlarımız çokluğu ....

  sinan balta
  Üye
  Üye

  Mesaj Sayısı : 8
  Yaş : 52
  Nerden : SİNANPAŞA
  Kayıt tarihi : 24/11/09

  Geri: Sinanpaşa`nın Kalkınması Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

  Mesaj tarafından sinan balta Bir Salı Ocak 12, 2010 9:46 pm

  yasin zaten ne sen ne ben okey masasındaki adamlardan söz etmiyoruz.bahsettiğimiz insanlar kendilerini iyi biliyor .dedimya cesaret meselesi bu.bizim insanımız herşeyi biliyor ama çıkıpta erkekçe tartışmak işinne gelmiyor.+eğitimsizleri bir tarafa atalım.geriye kalanlar nerde.hadi bu siteyi görmediler peki duymadılarmı?sinanpaşalı olarak vallahi utanıyorum.nerde hani ileri gelenler.ama internette fesbukta gezinmelerini iyi bilirler.öyle değilmi yasin kardeşim.işte benim sitemim onlara.çıksınlarda beni utandırsınlar.ne düşünüyorum biliyomusun onların isimlerinden bulup hepsini sitemize davet edelim.yani kulaklarından tutup gelelim.yasin hem sen neden çekingen duruyosun.dobralık kurallara aykırılık değildir.boşver dobra ol .doğru bildiğin konuda masaya el koy.yoksa her konuda masanın altında olursun.bu sebepten kimseyi tınlama.herkim olursa er meydanına davet et buyursun istediği konuda münazara edelim.yeterki katılsın.gerisi kolay.belki biz haksızız biz eğilmesini yani hatamızı kabül etmesinide biliriz.yeterki siteye girip birşeyler yazsınlar.herkese saygılar.

  zekeriya ersöz
  Yeni Üye
  Yeni Üye

  Mesaj Sayısı : 2
  Kayıt tarihi : 05/07/09

  Sinanpaşanın kalkınması:

  Mesaj tarafından zekeriya ersöz Bir Salı Ocak 26, 2010 2:03 pm

  Sinanpaşanın kalması için ilk önce ikiye ayırmamız lazım
  1-Devletin , kamu kurum , kuruluş ve dairelerinin yapması gerken önderlikler ve işler.
  2-Halkın ve Bireylerin yapması gereken işler.

  Devletimizin ilçemize layık gördügü kurum , kuruluş ve direlerin biz sinanpaşalıların hizmetlerine yardım ve hizmet için bulunmaktadırlar. bu daireleri aktif hale getirmek için halkımızın istek ,proje ve fikirler üreterk yardım istemeleri gerekmektedir. projelendirmeden istekte bulunmak bir işe yaramaz mutlaka proje üreterek kamuya destek olmak lazımdır.
  Halkımızın ve bireylerin sinanpaşanın kalkınmasına destekte bulunması için birbirlerine güven vermeleri , yaptıgı işleri iyi degilde mükemmel yapmaları gerekmektedir. bilhassa girişimci kişileri desteklemek lazımdır. Girişimci kişiler yaptıgı işler ve yapacagı işler hususunda plan ve proje üreterek saglam adımlarla ilerlemesi gerkmektedir. Devletimiz Afyonumuzu kalkınmada öncelikli iller arasına alması büyük avantajdır. Ayriyeten dişardan yatırımcılara destek vererek davet etmemiz gerekli .
  Yazacak çok şeyler var ama ayrıntılara girmek istemiyorum ayrıntıları sinanpaşalılar daha iyi bulup uygulamaları gerekmektedir.saygılar, sevgiler, selamlar. Z.ERSÖZ
  avatar
  selçuk4
  Uzman Üye
  Uzman Üye

  Mesaj Sayısı : 43
  Yaş : 30
  Nerden : afyonkarahisar/çakır köyü
  Kayıt tarihi : 20/05/09

  Geri: Sinanpaşa`nın Kalkınması Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

  Mesaj tarafından selçuk4 Bir Cuma Ekim 08, 2010 11:23 am

  bence kalkınmada dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan birisi de üniversite.Çünkü bakın bolvadin çay sandıklı gibi ilçelere üniversite geldikten sonra büyük bir atılım gerçekleştirdi.Bence sinanpaşada ki yetkili kişilerin şapkayı öne koyup ne yapacaklarını çok iyi analiz etmeleri gerekiyor 4 sene mi verdiğim sinanpaşa hala aynı hiç bir fark yok üniversite öğrencisini sadece para olarak görmek yanlış onları bir basamak olarak kullanıp yukarıya çıkmak gerekir...

   Forum Saati Salı Ocak 22, 2019 4:11 am