Sinanpaşa

03 Sinanpaşa sitemize hoşgeldiniz.
Sitemize üye olmak için kayıt ol tuşuna basınız. Üyelik aktivasyonunuzu gerçekleştirmek için mail adresinize gönderilen aktivasyon linkini tıkladıktan sonra üyeliğiniz aktif hale gelecektir. Üyelik işlemi gerçekleşirken açıklamaları lütfen dikkatli okuyunuz. aktivasyon için mail adresinize gönderilen yanlış linki tıklamayınız.

FORUMDA konu açmak isteyenler ilgiye uygun sayfada konu açabilir. Konu hakkında internet ortamına yüklenilen fotoğrafların url bağlantısını kullanarak fotoğraf paylaşabilinir. Bunların yanında video, anket vb gösterimler, yayınlar yapılabilinir.

Her Şey Güzel Sinanpaşa Bölgemizin Güzelliklerini Tanıtmak İçin....


Sinanpaşa Bölgemizin Sanal Vizyonu. Bölgesel Sinerjinin Güçlü Sesi. Tüm Hemşerilerimizin Sitesi.


  Çakırözü Köyünden Kocatepe`ye Zafer Yürüyüşü Yapıldı.

  Paylaş
  avatar
  Yasin_ERSÖZ
  Site Yetkilisi
  Site Yetkilisi

  Mesaj Sayısı : 252
  Yaş : 45
  Nerden : İzmir
  Kayıt tarihi : 26/01/09

  Çakırözü Köyünden Kocatepe`ye Zafer Yürüyüşü Yapıldı.

  Mesaj tarafından Yasin_ERSÖZ Bir Perş. Ağus. 27, 2009 5:16 am

  BİNLER ZAFER İÇİN YÜRÜDÜ

  Büyük Taarruz’un 87. yıl dönümü dolayısıyla Afyonkarahisar’da düzenlenen etkinlikler kalabalık ve coşkulu geçti. Şuhut İlçesinden başlayan ve yaklaşık 15 kilometre süren Zafer Yürüyüşüne ise binlerce vatandaş katıldı

  Ulu Önder Mustafa Kemal ******’ün büyüktaarruz emrini verdiği Afyonkarahisar’da zafer coşkusu binlerce vatandaşın katılımıyla başladı. Afyonkarahisar’ın Şuhut İlçesinde başlayan kutlamalar 1874 rakımlı Kocatepe’de taarruz emrinin verildiği saate kadar sürdü. Şuhut İlçesinde ki Çakırözü Köyünden başlayan yürüyüşe Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu Afyonkarahisar Valisi Haluk İmga İkmal veGarnizon Komutanı Tuğgeneral Asım Bülent Aker Belediye Başkanı Burhanettin Çoban Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Altuntaş’ın da bir süre vatandaşlarla birlikte yürüdü

  CUMHURİYETİN TEMELLERİ ATILDI
  Sabaha karşı saat 04.30 da Kocatepe’ye varan binlerce vatandaşa buradaAfyonkarahisar Garnizon Komutanlığına bağlı birlikler tarafından çorba hoşaf ve ekmek ikram edildi. Kocatepe’de gerçekleşen kutlamaların açılış konuşmasını yapan Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Altuntaş “Türk ulusunun başka ulusların egemenliği altına girmeyi reddederek özgürlüğünü kazandığı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı topraklara hoş geldiniz” diyerek selamladı.

  TÜM DÜNYA DUYDU
  Türk askerinin Büyük Taarruz’da gösterdiği başarıya değinen Rektör Altuntaş “Yüreklerinde özgürlük ateşi ve önlerinde onlara doğru yolu göstereceğinden emin oldukları önderlerinden başka şeyleri olmayan bir grup kahraman insan sırtlarında ağır yükleri ve yüreklerinde vatanını kurtarmak için yola çıkmanın coşkusuyla 87. yıl önce bugün Şuhut’tan Kocatepe’ye doğru yürüdüler. Sabaha karşı Kocatepe’ye eriştiklerinde önderleri hedefi gösterdi: ’Ordular ilk hedefiniz Akdenizdir ileri’. Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri 87. yıl önce işte böyle güç koşullar altında yüce ******’ün önderliğinde bu topraklarda atılmıştır. Büyük Taarruz Mustafa Kemal ve kahraman Türk askerinin vatan sevgisi ve insan üstü gayretleriyle başarıya ulaşmıştır. Türk ulusunun özgür ve bağımsız yaşama kararlılığı tüm dünyaya böyle duyurulmuştur.”

  GELECEĞE TAŞIYACAĞIZ
  Geçmişlerini anlamayan ulusların bugünleri ile geleceklerini sağlam temeller üzerine kuramayacaklarının altını çizen Rektör Altuntaş “geçmişimizi ve bize bugünkü koşulları sağlayan insanların özverilerini anladığımızda bugün Kocetepe ruhuyla sahip olduklarımızın değerini daha iyi kavrayacağız ve daha güçlü bir biçimde geleceğe taşıyacağız” dedi.

  SABAHA KADAR SÜRDÜ
  Kutlamalar kapsamında Afyon Kocatepe Üniversitesi tarafından sunulan “Cepheden Görüntüler” müzikli anlatısı ve “Orta Asya’dan Günümüze Mehmetçiğin Hikayesi” konulu dans gösterileri beğeniyle izlendi. Kutlamalar kapsamında İstanbul tarihi Türk Müziği Mehter Grubu ile İzmir Devlet Senfoni Orkestrası birer konser verdi. Kutlamalar sabah saat 06.30’a kadar sürdü.


  Kaynak: afyonkarahisar.com

   Forum Saati Salı Ocak 22, 2019 4:52 am