Sinanpaşa

03 Sinanpaşa sitemize hoşgeldiniz.
Sitemize üye olmak için kayıt ol tuşuna basınız. Üyelik aktivasyonunuzu gerçekleştirmek için mail adresinize gönderilen aktivasyon linkini tıkladıktan sonra üyeliğiniz aktif hale gelecektir. Üyelik işlemi gerçekleşirken açıklamaları lütfen dikkatli okuyunuz. aktivasyon için mail adresinize gönderilen yanlış linki tıklamayınız.

FORUMDA konu açmak isteyenler ilgiye uygun sayfada konu açabilir. Konu hakkında internet ortamına yüklenilen fotoğrafların url bağlantısını kullanarak fotoğraf paylaşabilinir. Bunların yanında video, anket vb gösterimler, yayınlar yapılabilinir.

Her Şey Güzel Sinanpaşa Bölgemizin Güzelliklerini Tanıtmak İçin....


Sinanpaşa Bölgemizin Sanal Vizyonu. Bölgesel Sinerjinin Güçlü Sesi. Tüm Hemşerilerimizin Sitesi.


  Zafer Haftası Kutlamaları Başladı.

  Paylaş
  avatar
  Yasin_ERSÖZ
  Site Yetkilisi
  Site Yetkilisi

  Mesaj Sayısı : 252
  Yaş : 45
  Nerden : İzmir
  Kayıt tarihi : 26/01/09

  Zafer Haftası Kutlamaları Başladı.

  Mesaj tarafından Yasin_ERSÖZ Bir Perş. Ağus. 27, 2009 4:02 am

  ZAFER HAFTASI KUTLAMALARI BAŞLADI.
  Afyonkarahisar’ın düşman işgalinden kurtuluşu ve Mustafa Kemal ******’ün Büyük Taarruz emrini Kocatepe’de vermesinin 87. yıldönümü kutlamaları bugün başlıyor.
  Afyonkarahisar’ın düşman işgalinden kurtuluşu ve Mustafa Kemal ******’ün Büyük Taarruz emrini Kocatepe’de vermesinin 87. yıldönümü kutlamaları bugün başlıyor.

  Zafer Haftası kutlamalarının son günü 30 Ağustos tarihinde ise ****** anıtına çelenk ve Kütahya Dumlupınar ilçesinde kutlamalarla sona erecek.

  ZAFER HAFTASI KUTLAMALARI BUGÜN BAŞLIYOR
  Büyük Zafer’in 87. yıldönümü nedeniyle bir hafta boyunca bir dizi tören ve etkinlik gerçekleştirilecek. Her yıl olduğu gibi bu yıl da ilk olarak ******’ün Kocatepe çıktığı tarih olan 25 Ağustos Salı günü bugün Şuhut ilçesi stadyumunda bir tören düzenlenecek. Saat 22.00’de saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayacak törene Afyonkarahisar Valisi Haluk İmga’nın açılış konuşması ile devam edecek. Törende Türk Silahlı Kuvvetleri tanıtım filmi izlenecek bando konseri AKÜ Devlet Konservatuarı’nın Türk Halk Müziği konserinin ardın Zafer Yürüyüşü için Gazi Çeşmesinde tertiplenme ve intikal hazırlığı başlayacak. Daha sonra Kocatepe’de saat 01.00’den 04.30’a kadar sürecek olan "Zafer Yürüyüşü" başlatılacak.
  KOCATEPE’DE KAMP YAPILACAK
  Kocatepe’de AKÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Altuntaş Zafer Yürüyüşü ile ilgili bir konuşma yapacak. AKÜ Halk Bilim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından "Zafer" adlı tiyatral gösteri sunulacak. İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu mehter grubunun gösterisi bir subayın büyük taarruzu sunması ve İzmir Devlet Senfoni Orkestrasının vereceği konser sunulacak. Aynı gün saat 15.00’de AKÜ AKM’de GSF’nin "Kocatepe’de Çağdaş Türk Sanatı Buluşması" isimli resim sergisi açılacak. 23-25 Ağustos tarihleri arasında Şuhut yolu üzerindeki Kocatepe eteğindeki düzlük alanda farklı illerden gelecek çeşitli dernek ve sivil toplum kuruluşlarına üye gençlerin katılımıyla 3 gün süreli gençlik kampı yapılacak.


  KOCATEPE’DE TÖREN DÜZENLENECEK
  26 Ağustos Çarşamba günü sabah saat 9.00’da Kocatepe Parkı ****** Anıtı’nda çelenk sunma töreni yapılacak. Saygı duruşu saygı atışı ve İstiklal Marşı’nın ardından çelenklerin anıta sunulmasıyla buradaki tören sona erecek. Kocatepe Başkomutan Mustafa Kemal Anıtı’nda saat 11.00’de çelenk sunma töreni başlayacak. Saygı duruşu saygı atışı ve İstiklal Marşı okunarak Türk Bayrağı göndere çekilecek. Devlet büyüklerinden gelen kutlama mesajların ardından Afyonkarahisar İkmal ve Garnizon Komutan Vekili Tuğgeneral Asım Bülent Aker bir konuşma yapacak ve bir subay da araziyi tanıtarak harekâtı anlatacak. Tınaztepe ve Belentepe’den temsili topçu atışları yapılacak.
  Konuşmaların ardından 9 Eylül günü İzmir’de İlk Kurşun Anıtı’na konulacak toprak izci liderlerine teslim edilecek.
  AGAH EFENDİ’DE TÖREN
  Kocatepe’deki törenlerin ardından Büyük Kalecik Kasabası’ndaki Agâh Efendi Şehitliği’nde de bir tören düzenlenecek. Şehitliğe çelenklerin sunulması sonrası saygı duruşu saygı atışının ardından İstiklal Marşı okunacak. Afyonkarahisar Garnizon’una bağlı bir subay Yüzbaşı Bayburtlu Yüzbaşı Agah ve şehit olanlar hakkında bilgi verilecek.

  TÜRK YILDIZLARI 17.30’DA
  Aynı gün öğleden sonra saat 14.20’de Büyük Taarruz Şehitliği Başkomutan Mustafa Kemal Anıtı’na çelenk sunma töreni yapılacak. 26 Ağustos Tabiat Parkı açılışı saat 15.10’da yapılacak. Zafer Haftasına katılan protokol üyeleri saat 16.20’de Vali Haluk İmga’yı makamında ziyaret edecek. Hava Meydan Komutanlığı’nda saat 17.30’da Türk Yıldızları Akrotim Filosu gösteri yapacak. Fuar alanında akşam saat 21.00’de Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca organize edilen halk konseri gerçekleştirilecek.

  KURTULUŞ GÜNÜ 27 AĞUSTOS
  Afyonkarahisar’ın Kurtuluş Günü olan 27 Ağustos Perşembe günü sabah saat 9.00’da Zafer Anıtı’nda çelenk sunulmasıyla başlayacak. Protokol mensupları İkmal ve Garnizon Komutan Vekili Tuğgeneral Asım Bülent Aker’i ve Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ı ziyaret edecekler.  Albay Reşat Çiğiltepe Şehitliği’nde saat 10.45’de düzenlenecek anma töreni sonrası öğleden sonra saat 15.00’de Hükümet Meydanı’nda folklor gösterileri ve top atışları yapılacak. Hükümet Meydanı’nda Vali Haluk İmga, İkmal ve Garnizon Komutan Vekili Tuğgeneral Asım Bülent Aker ve Belediye Başkanı Burhanettin Çoban askeri birlikler kamu kurum kuruluşları ve halkın bayramını kutlayacaklar. İstiklal marşımızın okunması ile ay yıldızlı Türk bayrağı göndere çekilerek devlet büyüklerinden gelen kutlama mesajları okunacak. Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın yapacağı konuşma sonrası tören geçişi Genel Kurmay Başkanlığı Mehteran Bölüğü’nün gösterileri aziz şehitlerimizin ruhuna ithafen İmaret Camiinde mevlit okutulacak. Aynı gün akşam saat 21.00’de Fuar Alanı’nda Afyonkarahisar Belediye Başkanlığı’nca düzenlenen halk konseri verilecek.

  SİNANPAŞA’NIN DA KURTULUŞ GÜNÜ
  27 Ağustos Sinanpaşa ilçesinin de kurtuluş günüdür. Sinanpaşa Belediyesince yapılan kurtuluş günü ile ilgili proğram Ramazan ayına rastgeldiği için yapılmamıştır.

  28 AĞUSTOS’TA ZAFER KOŞUSU YAPILACAK
  28 Ağustos Cuma günü Hava Şehitliği’ndeki çelenk sunma töreni sonrası Anıtkaya Beldesi Eğret şehitliğinde bir tören gerçekleştirilecek. Tören geçişi sonrası buradaki tören sona erecek.  YILDIRIM KEMAL ŞEHİTLİĞİNDE TÖREN
  28 Ağustos günü sabah saat 10.00’da Sinanpaşa ilçesi Yıldırım Kemal köyünde bulunan Yıldırım Kemal Şehitliği’nde Sinanpaşa Kaymakamlığı ve mahalli Garnizon Komutanlığı tarafından tören düzenlenecek.


  Afyonkarahisar Yerel Tarih Araştırmaları Merkezi AYTAM Evi’nde saat 14.00’de Afyonkarahisar’ın işgal altındaki dönemine ait fotoğraf sergisi açılacak. Halk Eğitim Merkezi’nde saat 21.00’de İstanbul Tiyatro Birileri Grubu tarafından "Hoş Gelişler Ola" isimli oyun gösterime girecek. 29 Ağustos Cumartesi günü saat 9.15’de İscehisar İlçesi Giresunlular Şehitliği’nde Giresun halkının da katılacağı çelenk sunma töreni yapılacak. Bir subay Giresun halkını temsilen Giresun Vali Yardımcısı bir konuşma yapacaklar. "Zaferin Zirvesi’nden Akdenizin Zirvesine Zafer Koşusu" saat 14.00’de başlatılacak. Kocatepe’den alınan toprakla bayrak Antalya iline götürülmek üzere sporculara teslim edilecek. Akşam saat 21.00’de Fuar Alanı’nda halk konseri düzenlenecek.

  30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI
  30 Ağustos Pazar günü sabah saat 9.00’da Kocatepe Parkı ****** Anıtı’nda çelenk sunma töreni gerçekleştirilecek. İkmal ve Garnizon Komutan Vekili Tuğgeneral Asım Bülent Aker tebrikleri Orduevi’nde kabul edecek. Zafertepe’de ki Zafer Abidesi’nde saat 11.30’da başlayacak olan törende Kütahya Garnizon Komutanı konuşması bir subayın araziyi tanıtımı ve harekâtı anlatması Kütahya ve Afyonkarahisar Valilileri Garnizon Komutanları ve Belediye Başkanları halkın bayramını kutlayacaklar. Dumlupınar Üniversitesinden bir öğrenci gençlik adına konuşma yapacak. Türkiye Muharip Gaziler Derneği adına konuşma iki öğrencinin şiir okuması Kütahya Valisi’nin konuşması tören geçişi ve Zafertepe Müzesinin gezilmesiyle tören sona erecek. Şehit Sancaktar Mehmet Anıtı’nda ve Dumlupınar Şehitliği’nde çelenk sunma törenleri yapılacak. 30 Ağustos Pazar akşam saat 21.00’de fuar alanında Afyonkarahisar Belediye Başkanlığı’nca konser düzenlenecek.


  Kaynak: Sinanpasa.net
  avatar
  Yasin_ERSÖZ
  Site Yetkilisi
  Site Yetkilisi

  Mesaj Sayısı : 252
  Yaş : 45
  Nerden : İzmir
  Kayıt tarihi : 26/01/09

  Geri: Zafer Haftası Kutlamaları Başladı.

  Mesaj tarafından Yasin_ERSÖZ Bir Perş. Ağus. 27, 2009 4:28 am

  Kutlamalar ile ilgili gelişmeleri siz değerli hemşerilerimizden paylaşılmasını bekliyoruz.

   Forum Saati Salı Ocak 22, 2019 4:09 am