Sinanpaşa

03 Sinanpaşa sitemize hoşgeldiniz.
Sitemize üye olmak için kayıt ol tuşuna basınız. Üyelik aktivasyonunuzu gerçekleştirmek için mail adresinize gönderilen aktivasyon linkini tıkladıktan sonra üyeliğiniz aktif hale gelecektir. Üyelik işlemi gerçekleşirken açıklamaları lütfen dikkatli okuyunuz. aktivasyon için mail adresinize gönderilen yanlış linki tıklamayınız.

FORUMDA konu açmak isteyenler ilgiye uygun sayfada konu açabilir. Konu hakkında internet ortamına yüklenilen fotoğrafların url bağlantısını kullanarak fotoğraf paylaşabilinir. Bunların yanında video, anket vb gösterimler, yayınlar yapılabilinir.

Her Şey Güzel Sinanpaşa Bölgemizin Güzelliklerini Tanıtmak İçin....


Sinanpaşa Bölgemizin Sanal Vizyonu. Bölgesel Sinerjinin Güçlü Sesi. Tüm Hemşerilerimizin Sitesi.


  Sinanpaşa Meslek Yüksek Okulu (Tanıtım)

  Paylaş
  avatar
  Yasin_ERSÖZ
  Site Yetkilisi
  Site Yetkilisi

  Mesaj Sayısı : 252
  Yaş : 45
  Nerden : İzmir
  Kayıt tarihi : 26/01/09

  Sinanpaşa Meslek Yüksek Okulu (Tanıtım)

  Mesaj tarafından Yasin_ERSÖZ Bir Çarş. Ağus. 05, 2009 6:36 pm


  Sinanpaşa Meslek Yüksek Okulu
  Genel Tanıtım
  Sincanlı Meslek Yüksekokulu olarak kurulmuş olan okulumuzun adı 13.06.2006'da 2740 sayılı GNK kararı ile adı Sinanpaşa Meslek Yüksekokulu olarak değiştirilmiştir. Şehir merkezinde bulunan ve il özel idaresine ait tarihi taş bina 25 yıllığına meslek yüksekokulumuza devredilmiştir. 2006-2007 Eğitim öğretim yılında öğrenci alan ve eğitime başlatan Meslek Yüksek okulumuzun bahçesinde de ek okul inşaatı devam etmektedir. Yüksek okulumuzda İşletme ve Muhasebe programları olmak üzere iki program mevcuttur. Tarihi taş binada sınıflar bilgisayar laboratuarı ve öğretim elemanları odası ile idari odalar bulunmaktadır. Ayrıca ek binada büyük bir kantin hizmet vermektedir. Okul bahçesi içerisinde çim alan ve öğrecilerin vakit geçireceği oturma grupları bulunmaktadır.
  Bunun yanında Bilgisayar Eğitim Programı yüksek okulumuza kazandırılması planlama aşamasındadır.  Kuruluşu
  Sincanlı Meslek Yüksekokulu olarak kurulmuş olan okulumuzun adı 13.06.2006'da 2740 sayılı GNK kararı ile adı Sinanpaşa Meslek Yüksekokulu olarak değiştirilmiştir. Şehir merkezinde bulunan ve il özel idaresine ait tarihi taş bina 25 yıllığına meslek yüksekokulumuza devredilmiştir. 2006-2007 Eğitim öğretim yılında öğrenci alan ve eğitime başlatan Meslek Yüksek okulumuzun bahçesinde de ek okul inşaatı devam etmektedir. Yüksek okulumuzda İşletme ve Muhasebe programları olmak üzere iki program mevcuttur. Tarihi taş binada sınıflar bilgisayar laboratuarı ve öğretim elemanları odası ile idari odalar bulunmaktadır. Ayrıca ek binada büyük bir kantin hizmet vermektedir. Okul bahçesi içerisinde çim alan ve öğrecilerin vakit geçireceği oturma grupları bulunmaktadır.  Ulaşım
  Önemli kara ve demiryollarının kesişme noktasında yer alan ve coğrafi konum olarak birçok bölgeyi birleştiren özelliği nedeniyle ulaşım kolaydır. İlimizin bazı önemli şehirlere uzaklığı şöyledir : İstanbul-Afyonkarahisar arası 457 km. (Otobüsle yaklaşık 6 saat), Ankara-Afyonkarahisar arası 257 km. (Otobüsle yaklaşık 3 saat), İzmir-Afyonkarahisar arası 325 km. (Otobüsle yaklaşık 5 saat), Antalya-Afyonkarahisar arası 287 km. (Otobüsle yaklaşık 3.5 saat). Ayrıca yurdumuzun birçok ilinden Afyonkarahisar'a trenle de ulaşılabilmektedir. Afyon Kocatepe Üniversitesi'nin bulunduğu kampuslere şehir merkezinden düzenli olarak özel halk otobüsleri ve minibüslerle ulaşım sağlanmaktadır.

  Ayrıca üniversitemizde üniversitelerimiz arasında ilk ve tek olan "Öğrenci Kampus Acil Yardım Servisi" hizmeti de verilmektedir. Servis, üniversitemizin Afyonkarahisar il merkezindeki kampuslerinde öğrenim gören ve derslerinin olağan dışı saatlere sarkması nedeniyle hiçbir ulaşım hizmetinden yararlanma şansı kalmayıp kampuslerde mahsur kalan öğrencilerimize hizmet vermektedir. Bu hizmetten, barındıkları yerde sağlık nedeniyle acil ulaşım aracına ihtiyaç duyan öğrencilerimiz de yararlanabilmektedir. Servis, haftanın 7 günü 24 saat boyunca hizmet vermektedir. Bu servis kapsamında Ahmet Necdet Sezer Kampusünde bir binek aracı ve şoför hazır bulundurulmaktadır.

  Barınma
  Üniversitemizde öğrenim gören öğrencilerimiz barınma konusunda herhangi bir sorun yaşamamaktadırlar. Afyonkarahisar'da Kredi ve Yurtlar Kurumuna ait öğrenci yurtları barınma ihtiyacının büyük kısmını karşılamaktadır. Yurtlarımız, öğrencilerimizin her türlü ihtiyacına yanıt verebilme donanımına sahiptir. Afyonkarahisar'da Ahmet Necdet Sezer Kampusü yakınında ve şehir merkezinin çeşitli yerlerinde bulunan Kredi ve Yurtlar Kurumuna ait 700 erkek, 1260 kız olmak üzere toplam 1960 öğrenci kapasiteli yurtlar öğrencilerimize hizmet vermektedir. Yurtta bulunan2 erkek ve 4 kız blokundaki odalar 4'er ve 6'şar kişiliktir. Şehir merkezinde yine Kredi ve Yurtlar Kurumuna ait 450 kişilik bir erkek yurdu, 280, 200 ve 180'er kişilik üç erkek yurdu olmak üzere toplam 1110 öğrenci kapasiteli 4 yurt bulunmaktadır. Yurtlarda çalışma salonları, spor alanları, kantin,yemekhane ve anfi tiyatro yer almaktadır. Afyonkarahisar il merkezinde Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı yurtlarda toplam 3070 öğrencimiz barınmaktadır. İl merkezi ve ilçelerdeki pek çok özel yurt da öğrencilerin barınma gereksinimini karşılamaktadır.

  Bunların dışında Sinanpaşa ilçe merkezinde kalmak isteyen öğrencilere yönelik kaloriferli bir çok özel pansiyon bulunmaktadır.

  Beslenme
  Üniversitemizin tüm birimlerinde öğrencilerimiz için yemekhane ve kantinlerimiz bulunmaktadır. Fast-food türünde yiyeceklerin yanı sıra içeceklerin de bulunduğu kantinlerimizde satış fiyatlarının öğrenci bütçelerine uygun olmasına dikkat edilmektedir. Satışa sunulan tüm yiyecek ve içecek maddelerinde sağlık koşullarına titizlikle uyulmaktadır.

  Kampuslerimizde bulunan kantinlerimiz, öğrencilerimizin beslenme gereksinimlerinin karşılanabilmesi için öğretim saatleri boyunca açıktır. Öğrencilerimizin istedikleri müzikleri dinleyebilmeleri için müzik kutuları da bulunmaktadır.

  Kampuslerimizde öğrenci ve öğretim elemanlarının yararlandığı yemekhaneler de hizmet vermekte ve yemek çeşitleri uzmanlarca belirlenmektedir. Yemek listeleri günlük ihtiyaç duyulan kalori miktarına göre hazırlanmaktadır.

  Akademik ve idari personel ile öğrencilerin öğle yemekleri aynı mutfaklarda hazırlanmakta ve aynı çeşit yemekler öğrencilerin kampuslerinde verilmektedir.

  Öğrencilerimiz kampuslerde geçirdikleri zamanlar dışında beslenme ihtiyaçlarını şehir merkezinde bulunan restoran ve cafelerde de giderebilmektedirler. Restaurantlarda, son derece zengin bir mutfağa sahip olan Afyonkarahisar'ın yöresel yemekleriyle tanışmak mümkündür.

  Sağlık Hizmetleri
  Üniversitemize bağlı fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokullarında okuyan öğrencilerin sağlık sorunları ile ilgili ilk başvuru merkezi Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığına bağlı olarak hizmet veren Mediko Sosyal Merkezidir. Üniversitemizde mediko hizmetleri Ahmet Necdet Sezer Uygulama ve Araştırma Hastanesi bünyesinde yer alan Mediko Sosyal Merkezi, Ali Çetinkaya Kampusü, Ahmet Necdet Sezer Kampusü olmak üzere 3 birimde verilmektedir. Mediko Sosyal Merkezi, öğrencilerimizin tüm sağlık sorunlarıyla yakından ilgilenen bir kadroya sahiptir. Öğrencilerimizin muayene ve tedavileri uzman doktorlarca yapılmaktadır. İleri tetkik ya da tedavi gerektiren durumlarda öğrencilerimiz Ahmet Necdet Sezer Uygulama ve Araştırma Hastanesine sevk edilmektedir.

  Sosyal Yaşam
  Kampuslerimize yakın yerlerde ve şehir merkezinde bulunan alışveriş merkezleri, restoranlar ve termal turizme yönelik beş yıldızlı otellerin disko, yüzme havuzları, eğlence ve müzik salonları mevcuttur. Şehir merkezinde çok sayıda kafeterya ve sinema salonları da bulunmaktadır.Ahmet Necdet Sezer Kampusünde bulunan Öğrenci Vadisi adı verilen alanda 1000 kişilik Vadi Kafe ve 1000 kişilik öğrenci yemekhanesi hizmet vermektedir. 2005-2006 akademik yılının başında öğrencilerin kullanımına açılan Vadi Kafe öğrencilerin boş zamanlarında dinlenebilmeleri ve bazı aktivitelerini gerçekleştirebilmeleri amacıyla hizmet vermektedir. Öğrenim saatleri boyunca açık olan Vadi Kafe'de, öğrencilerin aperatif olarak beslenme ihtiyaçlarını giderebilmeleri için her türlü yiyecek ve içecek maddelerinin satışı yapılmaktadır. Vadi Kafede bulunan 4 adet profesyonel bilardo masası ve satranç masaları da öğrencilerin boş zamanlarını değerlendirebilmeleri için kullanıma sunulmuştur. Yine Ahmet Necdet Sezer Kampusünde öğrenci ve personelin hizmetine sunulmuş No Smoking Cafe de yer almaktadır. Bu kampusdeki eğitim blokları ile Ali Çetinkaya ve Ahmet Karahisari Kampuslerinde çok sayıda öğrenciye aynı anda hizmet verebilecek kantinler bulunmaktadır.

  Burs Olanakları
  Üniversitemizde öğrenim gören bütün öğrencilerimiz, devletçe sağlanan burs olanaklarından yararlanma hakkına sahiptir. Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü ile Başbakanlık tarafından her yıl isteyen öğrencilere kredi ve burs verilmektedir

  Ayrıca üniversitemizde öğrenim gören yardıma muhtaç öğrencilere Sosyal Yardımlaşma Birimimiz tarafından beslenme ve giyim yardımı yapılmaktadır. Yine bu birimimiz tarafından belirlenen maddi durumu yetersiz öğrencilere çeşitli kişi ve kurumlardan sağlanan olanaklar ölçüsünde parasal destek sağlanmaktadır. Üniversitemizdeki başarılı ve yardıma muhtaç öğrencilere üniversitemiz birimlerinde kısmi zamanlı çalışma olanağı da sunulmaktadır.  Araştırma Olanakları
  Üniversitemizin Ahmet Necdet Sezer Kampusünde bulunan merkez kütüphanede 85 bin kitap ile 840 adet yerli ve yabancı süreli yayın bulunmaktadır. İnternet olanağının da sağlandığı kütüphanede hafta içi 08.30 ile 20.00, cumartesi 10.00 ile 16.00 saatleri arasında hizmet verilmektedir. Onaltı farklı veritabanından 41 bin elektronik kitap, yaklaşık 7000 tam metinli elektronik dergi ve Avrupa Birliğiyle ilgili hemen hemen her türlü dokümana erişebilme olanağı mevcuttur. Üniversitemizin tüm birimlerinde 96.000 dolayında kitap vardır. Böylece üniversitemizde zengin bir araştırmaya dayalı eğitimin ön planda olduğu gerekli alt yapı hazırlanmıştır. Üniversitemiz bünyesinde öğrencilerin uygulama derslerinde kullandıkları çok sayıda donanımlı laboratuvar ve atölye de bulunmaktadır. Öğrencilerimizin tümüne internet erişimi imkanı sağlanmış ve bilgisayar laboratuvarları okulların ihtiyaçlarına göre düzenlenmiştir.

  Uluslararası İlişkiler
  Üniversitemizin Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programlarına aktif katılımının sağlanması yönünde çalışmaların yürütülmesi AKÜ Uluslararası İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi (UİM) tarafından gerçekleştirilmektedir.

  Ülkemizde Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi (Ulusal Ajans) tarafından yürütülmekte olan AB Hayatboyu Öğrenme Programı (LLP) Erasmus Yükseköğretim Programı kapsamında programlara başvuru ve katılım için yoğun çalışmalar yapılmış ve yükseköğretim değişimine imkan sağlayan Erasmus Üniversite Beyannamesi Nisan 2004’te alınmıştır. Devam eden yıllarda, her yıl artan biçimde öğrenci ve öğretim elemanı değişimi gerçekleşmiştir. Özellikle Erasmus programına katılımla, öğrencilerimize Avrupa Birliği ülkelerindeki üniversitelerde öğrenim fırsatı sağlanmaktadır. Öğrenci değişiminin başladığı 2005-2006 akademik yılında 14, 2006-2007 döneminde 27 ve son olarak 2007-2008 Akademik Yılında toplam 54 öğrencimiz Erasmus Öğrenci Öğrenim Hareketliliği Programı kapsamında yurtdışında bir ya da iki yarıyıl öğrenim görmek üzere gönderilmiştir. Avrupa’nın çeşitli üniversitelerinden ise 2006-2007 döneminde 3 ve 2007-2008 döneminde 10 öğrenci, bir ya da iki yarıyıl öğrenim görmek üzere üniversitemize gelmiştir.

  Erasmus Programı kapsamında 2007 yılı itibariyle başlamış bulunan Staj Hareketliliği Programı ile öğrencilerimize yurtdışındaki üniversite veya kurum ve kuruluşlarda staj yapabilme imkanı sunulmaktadır. Bu programdan üniversitemiz öğrencilerinin de faydalanabilmesi için öncelikle Erasmus Üniversite Beyannamemiz staj hareketliliğini de kapsayacak şekilde Avrupa Komisyonu tarafından genişletilmiştir. Öğrencilerimizin stajlarını Erasmus Staj Hareketliliği kapsamında yurtdışında gerçekleştirmesi üniversitemiz tarafından teşvik edilmektedir.

  Hem Erasmus Programı kapsamında eğitim gören öğrencilerimizin derslerinin akademik tanınırlığını sağlamak hem de Avrupa Birliği Eğitim Politikaları’na katılım gerçekleştirmek adına Avrupa Üniversitemiz Avrupa Kredi Transfer Sistemi’ni (ECTS) ve Diploma Eki’ni (Diploma Supplement) uygulamaya geçirmiştir. Fakülte, Enstitü, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokullarımızın ECTS çalışmaları tamamlanmış olup, eğitim-öğretimlere Avrupa üniversitelerinin programlarına uygun olarak hazırlanmış müfredatlar çerçevesinde devam edilmektedir. Üniversitemiz 2004–2005 eğitim–öğretim yılından itibaren fakülte ve dört yıllık eğitim veren yüksekokullarımızdan mezun olan öğrencilerimize mezuniyeti takiben ücretsiz olarak Diploma Eki (DS) vermeye başlamıştır. Üniversitemiz, 1 Mart 2006 tarihinde Avrupa Komisyonu’na yaptığı başvuru ile Diploma Eki Etiketi almaya hak kazanan Avrupa genelinde 38, Türkiye’de ise 11 üniversite arasında yer almaktadır.

  Üniversitemizin Mayıs 2004 tarihinden bu yana çeşitli birimlerince sunulan 26 mesleki eğitim projesi Avrupa Birliği Mesleki Eğitim (Leonardo da Vinci) Programı çerçevesinde Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi (Ulusal Ajans) tarafından kabul edilmiştir. Uluslararası üniversite olma yolunda önemli bir adım atarak Türk üniversiteleri arasında üniversitemiz üst sıralarda yer almaktadır. Üniversitemiz, mermercilik, gıda, turizm, hidroterapi ve fizik tedavi alanlarındaki projelerini Almanya, İtalya, İspanya, İsveç ve Avusturya'daki üniversite ve kurumlar ile birlikte yürütmüştür. Son olarak 2006 ve 2007 yılları Leonardo da Vinci proje döneminde toplam 8 proje, üniversitemiz tarafından uygulama ya da başlama aşamasındadır. Uluslararası ortaklarla gerçekleştirilen bu projeler, öğrencilerimizin mesleki eğitimdeki tecrübe ve bilgi paylaşımının artması yanı sıra, kariyerleri açısından da önemli bir referans ve bağlantı olmaktadır.

  2006 yılından bu yana Avrupa Birliği Gençlik (Youth) Programı’na üniversitemiz Devlet Konservatuarı ve Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından sunulan 3 Gençlik Projesi ile katılmıştır. Bu kapsamda üniversitemiz öğrencileri, bu projelere katılımla hem yurtdışında bu olanaklardan yararlanma fırsatı bulmuşlar, hem de sosyal becerilerini geliştirmişlerdir. Bu tür etkinliklerin önümüzdeki dönemde de sürmesi için çalışmalar devam etmektedir.

  iletişim
  Afyon Kocatepe Üniversitesi | SİNANPAŞA MESLEK YÜKSEKOKULU
  Sinanpaşa Meslek Yüksekokulu Öğretmenler Mah. Cumhuriyet Meydanı SİNANPAŞA/ AFYONKARAHİSAR
  Tel: 0 272 311 77 00
  Fax: 0 272 311 77 04
  E-Mail: sinanpasa@aku.edu.tr
  Resmi Web Sitesi: http://www.sinanpasa.aku.edu.tr/index.htm


  En son Yasin ERSÖZ tarafından Ptsi Ağus. 31, 2009 10:38 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

  Mc_SeRHaT
  Arabulucu
  Arabulucu

  Mesaj Sayısı : 1
  Kayıt tarihi : 16/08/09

  seLamLar

  Mesaj tarafından Mc_SeRHaT Bir Paz Ağus. 16, 2009 2:44 pm

  ins ben burdayimmm 1 ay sonra:)

  uslanmaz91
  Yeni Üye
  Yeni Üye

  Mesaj Sayısı : 1
  Kayıt tarihi : 10/12/12

  aa

  Mesaj tarafından uslanmaz91 Bir Ptsi Ara. 10, 2012 11:42 am

  Teşekkürler sinanpaşa myo'da okumaktan hiç pişman değilim Wink

   Forum Saati Çarş. Ara. 12, 2018 7:15 am