Sinanpaşa

03 Sinanpaşa sitemize hoşgeldiniz.
Sitemize üye olmak için kayıt ol tuşuna basınız. Üyelik aktivasyonunuzu gerçekleştirmek için mail adresinize gönderilen aktivasyon linkini tıkladıktan sonra üyeliğiniz aktif hale gelecektir. Üyelik işlemi gerçekleşirken açıklamaları lütfen dikkatli okuyunuz. aktivasyon için mail adresinize gönderilen yanlış linki tıklamayınız.

FORUMDA konu açmak isteyenler ilgiye uygun sayfada konu açabilir. Konu hakkında internet ortamına yüklenilen fotoğrafların url bağlantısını kullanarak fotoğraf paylaşabilinir. Bunların yanında video, anket vb gösterimler, yayınlar yapılabilinir.

Her Şey Güzel Sinanpaşa Bölgemizin Güzelliklerini Tanıtmak İçin....


Sinanpaşa Bölgemizin Sanal Vizyonu. Bölgesel Sinerjinin Güçlü Sesi. Tüm Hemşerilerimizin Sitesi.


  Sinanpaşa Çaltepe Mevkine Şehitler Ormanı "Mekanları Cennet Olsun"

  Paylaş

  TUNCAY03
  Arabulucu
  Arabulucu

  Mesaj Sayısı : 49
  Kayıt tarihi : 31/01/09

  Sinanpaşa Çaltepe Mevkine Şehitler Ormanı "Mekanları Cennet Olsun"

  Mesaj tarafından TUNCAY03 Bir Ptsi Mayıs 25, 2009 3:28 am


  Sinanpaşa Çaltepe Mevkine Şehitler Ormanı "Mekanları Cennet Olsun"

  Sinanpaşa şehitleri anısına Sinanpaşa İlçesi Çaltepe Mevkii’nde yapılan Şehitler Ormanı’nın fidan dikim törenine katılan Çevre ve Orman Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu şehitlerin vatan ve bayrak uğuruna canlarını feda ettiklerine belirterek “Şehitlerimizin hatıralarını yaşatmamız ve nesilden nesile isimlerini aktarmamız gerekiyor” dedi.  Çevre ve Orman Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun talimatıyla Afyonkarahisar’ın Sinanpaşa İlçesi’nde 13 şehit adına oluşturulan Şehitlik Ormanı’nın fidan dikim töreni haftasonu gerçekleştirildi. Fidan dikim törenine başta Çevre ve Orman Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu olmak üzere TBBM Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı Said Açba AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Halil Aydoğan Afyonkarahisar Valisi Haluk İmga Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhahettin Çoban İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel Sinanpaşa Belediye Başkanı Nuri Köse kurum amirleri ilçe ve belde belediye başkanları ve şehit alileri ile birlikte çok sayıda Sinanpaşa halkı katıldı.
  “ŞEHİTLİK ORMANLARININ SAYISI ARTTIRILACAK”
  Törende şehitlik ormanı ile ilgili olarak bilgiler aktaran Eskişehir Orman Bölge Müdürü Sıtkı Küçüköz Afyonkarahisar’ın bütün ilçelerinde şehit ormanı oluşturulması için yer tespitinin yapıldığını söyledi. Toprak işleme çalışmalarının hızla devam ettiğini belirten Küçüköz “Sonbahar fidan dikim mevsiminde bütün ilçelerde birer şehit ormanının oluşturulmayı hedefliyoruz. Yaz ayları boyunca da şehit olan köylere şehit ormanı şehidi olmayan köylere de köy ormanı oluşturacağız” dedi. Küçüköz 6 hektar alana kurulan Sinanpaşa Şehitlik Ormanı’nın hem şehitlik ormanı hem de mesire alanı olarak kullanılacağını sözlerine ekledi.  “ŞEHİTLERİMİZİN HATIRALARI YAŞATILIYOR”
  Şehitlik ormanları ile şehitlerin hatıralarının yaşattığını kaydeden Afyonkarahisar valisi Haluk İmga “İnanıyorum ki tesis edilen bu ormanlar şehit ailelerini ve kamu vicdanını rahatlatacaktır. Çünkü şehitlerimiz bu vatan uğruna en değerli şeylerini yani canlarını feda etmiş evlatlarımızdır. Onların layıkıyla anılması hatıralarının yaşatılması bizler açısından çok büyük önem arz ediyor. Sinanpaşa ilçesi teröre 13 evladını şehit vermiş bir ilçemizdir. Şehitler anısına yapılan bu 6 hektarlık alanda yeşerecek her ağaç onların hatıralarının yaşatılmasında vesile teşkil edecektir” dedi.  “TÜM ŞEHİTLERİMİZİ RAHMETLE ANIYORUZ”
  Törende en son konuşmayı yapan Çevre ve Orman Bakanı Prof Dr. Veysel Eroğlu şehitliğin Türk kültüründe en yüce makam olduğunu dile getirdi. Şehitlerin vatan ve bayrak uğruna canlarını feda ettiklerini ifade eden Bakan Eroğlu “Tüm şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Mekanları cennet olsun. Bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizin hatırasını her daim yaşatmamız lazım. Gerçi şehitlerimiz ölmüyor ama bizim onların hatırlarını yaşatmamız ve nesillerden nesillere isimlerini aktarmamız gerekiyor. Bu yüzden Sinanpaşa şehitleri ve geçmişte burada şehit düşen şehitlerimiz adına bu Şehitler Ormanı’nı tesis ettik” dedi.  “HER GELEN ŞEHİTLERİMİZE DUALAR OKAYACAK”
  Sinanpaşa Şehitlik Ormanı’nın devam eden çalışmalar sonrasında muhteşem bir mekan haline geleceğini kaydeden Bakan Eroğlu “Burası Sinanpaşa İlçesi ve çevresinde yaşayan insanların mesire alanı olacak. Her gelen insan şehitlerimize dualar okuyacak. Bu çalışmayı kısa zamanda gerçekleştiren teşkilatın bütün mensuplarına Orman Bölge Müdürlüğü teşekkür ediyorum” dedi. Afyonkarahisar’ın girişindeki şehitler ormanını yeterli görmediklerini belirten Eroğlu “Biz şimdi her ilçede hatta her belde ve hatta köyde şehitlerimizin hatırasını yaşatmak için orman tesis edeceğiz” diye konuştu.  “DİKİLEN FİDANLARA KÜNYELER ASILDI”
  Sinanpaşa Şehitler Ormanı’nın açılışını yapan Bakan Eroğlu şehit aileleriyle birlikte oluşturulan ormana fidan dikti. Şehit düşen Yücel Işık Mehmet Kocatepe Rıfat Eren Ali Emlik Veysel Tekeli Ramazan Sulak İshak Işık Ali Çakır İsmail Yetişkin Özgür Hezer Caner Örengül Kadir Demircan ve Osman Kurtuluş’un anısına Bakan Eroğlu ve şehit aileleri tarafından dikilen her fidana şehitlerin adının ve görevinin yazılı olduğu künye asıldı.


  avatar
  Yasin_ERSÖZ
  Site Yetkilisi
  Site Yetkilisi

  Mesaj Sayısı : 252
  Yaş : 45
  Nerden : İzmir
  Kayıt tarihi : 26/01/09

  Geri: Sinanpaşa Çaltepe Mevkine Şehitler Ormanı "Mekanları Cennet Olsun"

  Mesaj tarafından Yasin_ERSÖZ Bir Ptsi Haz. 01, 2009 11:07 pm

  ŞEHİTLERİMİZİ RAHMETLE ANIYORUZ. Mekanları cennet olsun. Onlara orman değil ormanlar dahi az.

   Forum Saati Salı Ocak 22, 2019 4:12 am