Sinanpaşa

03 Sinanpaşa sitemize hoşgeldiniz.
Sitemize üye olmak için kayıt ol tuşuna basınız. Üyelik aktivasyonunuzu gerçekleştirmek için mail adresinize gönderilen aktivasyon linkini tıkladıktan sonra üyeliğiniz aktif hale gelecektir. Üyelik işlemi gerçekleşirken açıklamaları lütfen dikkatli okuyunuz. aktivasyon için mail adresinize gönderilen yanlış linki tıklamayınız.

FORUMDA konu açmak isteyenler ilgiye uygun sayfada konu açabilir. Konu hakkında internet ortamına yüklenilen fotoğrafların url bağlantısını kullanarak fotoğraf paylaşabilinir. Bunların yanında video, anket vb gösterimler, yayınlar yapılabilinir.

Her Şey Güzel Sinanpaşa Bölgemizin Güzelliklerini Tanıtmak İçin....


Sinanpaşa Bölgemizin Sanal Vizyonu. Bölgesel Sinerjinin Güçlü Sesi. Tüm Hemşerilerimizin Sitesi.


  Daha yapacak çok işimiz var

  Paylaş

  TUNCAY03
  Arabulucu
  Arabulucu

  Mesaj Sayısı : 49
  Kayıt tarihi : 31/01/09

  Daha yapacak çok işimiz var

  Mesaj tarafından TUNCAY03 Bir Çarş. Nis. 29, 2009 7:37 am

  <table height=195 cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0><tr><td height=40>SÖZÜNÜ ERİ BAŞKAN</TD></TR>
  <tr><td height=21>28.04.2009 10:26:26</TD></TR>
  Daha yapacak çok işimiz var


  23.05.09 : 21:40:42
  Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Türkiye'de bir tesisin temeli atılırken bitiş tarihini de saatine kadar veren AK Parti dışında başka hiçbir hükümetin olmadığını söyledi. Eroğlu, temelini attığı barajın açılış tarihi için de randevu verdi.
  Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar'ın Sinanpaşa ilçesinde Kuruçay Barajı'nın temel atma törenine katıldı. Barajın kısa sürede bitirilmesini arzu ettiklerini kaydeden Eroğlu, inşaatın bitiş tarihinin normalde 20 Ekim 2011 olduğunu ancak Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü'nün bu tarihi 6 ay geriye çektiğini hatırlattı.

  Türkiye'de bir tesisin temelini atarken bitiş tarihini de veren başka hiçbir hükümet olmadığını aktaran Bakan Eroğlu, "Genel Müdürümüz Haydar Koçaker barajın bitiş tarihini 21 Nisan 2011'e çekti. Bu tarihi de geç bulan Eroğlu, Özşa inşaat firması yetkilisi Talat Yurtay'ı kürsüye çağırarak pazarlık yaparak "10.10.2010 tarihinde saat 10.10'da burayı hizmete açmanızı istiyoruz. Rakamlarda çok güzel şiir gibi oldu." diye konuştu.

  Firma yetkilisinden barajın 10.10.2010 tarihinde saat 10.10'da bitirilmesi sözünü alan Eroğlu, ödenek konusunda da DSİ'nin gerekli desteği vereceğini kaydetti.

  Temel atma törenine katılanlara AK Parti'nin yaptığı hizmetleri değerlendiren Eroğlu, "Son 6 yılda Hükümetimizin Afyonkarahisar için yaptıklarını terazinin bir kefesine, son 60 yılda yapılanları da diğer kefesine koyun. Kesinlikle bizim yaptıklarımız daha ağır basacaktır. Halep oradaysa arşın burada, arşın Afyonkarahisar'da. Yaptıklarımız ortada, yapacak çok işlerimiz var. Çünkü bu bizim vazifemiz." dedi.

  Büyük bir tesisin temelini atacaklarını dile getiren Eroğlu, "Tabi ki bu barajın yatırım planına alınması yıllar alacaktı. Ancak DSİ çalışanlarına söyledim ve gece gündüz çalıştılar. Bu barajın normalde 7 yıl debi ve su ölçümlerinin yapılması lazım. Planlama, proje derken bir barajın inşaatına başlamak 10 yıldan önce olmuyor. Bunun size yapılan bir kıyak olduğunu söylemeyeceğim, ancak bu sizin için yapılan hızlı bir işlem. Barajın projesi geçen yıl bitti ve hemen ihale edildi. Bugün de temelini atıyoruz. Yaklaşık 7 milyon TL'ye mal olacak. Tabi ki bu normalde geçmişte ben biliyorum, ben geldiğimde barajlar 15-20 yılda bitiyordu ve buna şahidiz ve 40-50 milyon TL'ye bitiyordu. Ama şimdi 7'de bir maliyetine ve neredeyse 10'da bir sürede bitecek. Bu gerçekten takdire şayan bir husus." dedi.

  Barajın önemli ölçüde Sinanpaşa'daki sulama sıkıntısını çözeceğini aktaran Eroğlu, buradan yılda 5 milyon metreküp su geçtiğini, bunun en azından 2 milyon 840 metreküpünün ovada sulama maksadıyla kullanılacağını bildirdi.

  Yaklaşık 2.5 milyon metreküp suyun bu ovaya hayat vereceğini dile getiren Eroğlu, temelden 31 metre yükseklikte olacak olan barajda su tutmaya başladığı andan itibaren yavru balık bırakacaklarını kaydetti.

  10.10.2010 tarihinin Pazar gününe denk geldiğini dile getiren Eroğlu, barajın açılışını ilçe halkı ile birlikte piknik yaparak gerçekleştireceklerini ifade etti.

  Afyonkarahisar Valisi Haluk İmga, Kuruçay Barajı'nın Sinanpaşa ilçesinin cefakar çiftçisinin yüzünü güldüreceğini söyledi.

  Afyonkarahisar'ın Cumhuriyet tarihine kadar alamadığı hizmeti son birkaç yıl içerisinde aldığını dile getiren Vali İmga, Afyon'un her alandaki yatırımlarla gerçekten hak ettiği yere doğru hızla ilerlediğini bildirdi. İmga, Afyonkarahisar'a özel ilgisini esirgemeyen Bakan Eroğlu ve milletvekillerine halk adına şükranlarını sundu.

  DSİ Genel Müdürü Haydar Koçaker de DSİ olarak özellikle 2003 yılından itibaren son 6 yılda Türkiye'nin her bölgesinde birçok önemli ve büyük yatırımları tamamlayarak 569 adet tesisi milletin hizmetine sunduklarını söyledi.

  Kuruçay Barajı'nın Sinanpaşa ilçesinin 3,5 kilometre güneyinde Kocadere üzerinde inşa edileceğini aktaran Koçaker, baraj bitiğinde 2 milyon 840 bin metreküp su ile Sinanpaşa ilçesinin 683 hektar tarım arazisinin sulanacağını ve toprağın suya olan hasretinin biteceğini kaydetti.

  Barajın temelini Bakan Eroğlu, Vali İmga, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, AK Parti Milletvekili Sait Açba, Halil Aydoğan, DSİ Genel Müdürü Haydar Koçaker ve davetliler birlikte attı. (CİHAN)


  <tr><td>İl genelinde iki dönem üst üste başkanlık görevine seçilen ender belediye başkanlarından olan Sinanpaşa Belediye Başkanı Nuri Köse 2004 seçimleri öncesinde 3 söz verdiği Sinanpaşa halkının karşısına bu sözleri tutarak çıktığı 29 Mart seçimlerinden oylarını bir önceki seçime göre yüzde 5 artırarak galibiyetle çıktı. ..</TD></TR></TABLE>  function dbbuyut(sayi){
  document.getElementById('haber').style.fontSize = sayi + 'px'}


  <table id=table9 style="BORDER-BOTTOM: #c0c0c0 1px dotted" cellPadding=0 width="98%"><tr><td><table id=haber cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0><tr><td>
  İl genelinde iki dönem üst üste başkanlık görevine seçilen ender belediye başkanlarından olan Sinanpaşa Belediye Başkanı Nuri Köse 2004 seçimleri öncesinde 3 söz verdiği Sinanpaşa halkının karşısına bu sözleri tutarak çıktığı 29 Mart seçimlerinden oylarını bir önceki seçime göre yüzde 5 artırarak galibiyetle çıktı.  Sinanpaşa’nın ekonomisinin tarım ve hayvancılığa dayalı olduğunu söyleyerek söze başlayan Başkan Köse “Şu anda ilçemizin önemli geçim kaynakları tarım ve hayvancılık. Biz de bu iki geçim kaynağını geliştirmek adına çalışmalarımıza devam ediyoruz. Çevre ve Orman Bakanımız Veysel Eroğlu ve milletvekillerimizin desteği ile Kuruçay Barajı da tamamlandığında ilçemizdeki tarımsal ve hayvani üretim üst seviyelere çıkacak” diyerek Kuruçay Barajı’nın önemine dikkat çekti.

  HALKIN 3 TALEBİ VARDI
  29 Mart seçimlerinde adaylık serüveni içerisinde Kuruçay Barajı’nın ayrı bir yönü olduğunu söyleyen Başkan Köse seçimler öncesi Sinanpaşa halkına 3 söz verdiğini bu sözlerden ikisini kısa bir süre içerisinde gerçekleştirdiğini baraj sözünü ise gecikmeli de olsa hayata geçirdiğini söylerken ülkemizde tüm adayların göstermesi gereken bir sorumluluk örneğini sergiliyor.

  BEKLENTİLERİ KARŞILADIM
  “Halkımız bizden 3 şey bekliyordu” diyen Köse “Meslek Yüksek Okulu Organize Sanayi Bölgesi ve Kuruçay Barajı. Baraj dışında diğer ikisini gerçekleştirdik. Fakat halkın en büyük beklentisi barajdı. Bundan dolayı bir an önce barajın inşasının başlaması için ısrarcı olduk. DSİ Bölge Müdürlüğü tarafından ihalesi yapılan barajın tamamlanacağı için ilçe halkı sevinirken daha sonra ihaleye itiraz gerçekleşti ve ihale incelemeye alındı. Bilindiği gibi inceleme dönemi uzun bir süre gerektiriyor. Ayrıca inceleme bittiğinde kış sezonu gelecekti ve barajın tamamlanması güçleşecekti” dedi.

  BAKANIMIZA MİNNETTARIZ
  İhale sürecinin hızlandırıldığını belirten Başkan Köse “Bu konuda başta Bakanımız Veysel Eroğlu olmak üzere tüm milletvekillerimizin desteği ile inceleme süresi hızlandırıldı. Ve yapılan inceleme sonrasında da itirazın reddedilmesine karar verildi. Bu zorlu süreç sonrasında benim de doğum günüm olan 15 Ekim 2008 tarihinde yapım çalışmaları başlatıldı” diyen Başkan Köse çalışmaların adaylık sürecine kadar başlamaması durumunda ise Sinanpaşa halkının karşısına çıkıp bir daha aday olmayacağını da açıklıyor.

  BARAJ YOKSA ADAYLIK DA YOK
  “Eğer barajda çalışmalar başlamasaydı aday olmayacaktım” diyecek kadar açık sözlü olan Başkan Köse 2010 yılında tamamlanması öngörülen barajın Sinanpaşa havzasının yalnızca 10’da 1lik kısmının su ihtiyacını karşılayacağını da üzüntüyle söylüyor. Yıllar önce Sinanpaşa havzasının su ihtiyacını karşılamak amacıyla yapımına başlanan Akdeğirmen Barajı’nın il merkezine su temininde kullanılması sonrasında Sinanpaşalıların su sıkıntısı yaşadığını belirten Başkan Köse ilgililerin Sinanpaşa halkına yardımcı olmaları gerektiğine işaret etti.

  İŞSİZLİĞİN ÖNÜNE GEÇİLECEK
  Havzanın 10’da 2’lik su ihtiyacını karşılayacak Çayhisarı barajının yapılması gerektiğini de söyleyen Başkan Köse su sıkıntısı nedeniyle Afyonkarahisar’ın en verimli topraklarının yıllardır boş bir durumda beklediğini de ekledi. Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi verilerine göre ilçenin nüfusunun 4 bin 100’din 2 binler seviyesine gerilediğini belirten Başkan Köse Sinanpaşa sınırları içerisinde yer alan 2. Organize Sanayi Bölgesi inşaatının tamamlanması ile birlikte ilçede büyük ölçüde yaşanan işsizliğin önüne geçileceğini belirtti.

  NÜFUMUZ HERGÜN ERİYOR
  “Geçtiğimiz 5 yılda OSB konusunda önemli gayretler gösterdik. Şu anda kamulaştırma işlemleri tamamlanmak üzere bu işlemler bittiğinde de inşaata başlanacak. Bu inşaat bittiğinde istihdam sorunu çözülecek ve sürekli olarak dışarıya göç veren ilçemizde tersine göç başlayacak. Üzerinde durulması gereken nokta da bu şu anda yalnızca İzmir’de 2 bin Sinanapaşalı vatandaşımız bulunuyor” diyen Başkan Köse kendi yağı ile kavrulmaya çalışan belediyenin önemli hizmetlere imza atmasının altında yatan etkeni de açıkladı.

  TÜCCAR OLMAK AVANTAJ SAĞLADI
  Yıllardır ticaretle uğraştığını söyleyen Başkan Köse bu nedenle alım satım işlemlerinde büyük kolaylıklar yaşadıklarını belirtti. Sinanpaşa’yı kalkındırmak adına gerçekleştirdiği hizmetler için belediyenin en ufak bir taşını dahi satmadığını gönül rahatlığı ile söyleyen Başkan Köse “Tüccar olmam dolayısıyla bütçeyi ve kaynakları en verimli şekilde kullanıp belediyenin hiçbir malını satmadım” dedi.

  HİZMETLERE İMZA ATTIK
  Belediyenin hiçbir malını satmadan hizmet ürettiğini belirten Başkan Nuri Köse “100 bin metre kare kilitli parke 6 bin metre kanalizasyon çok amaçlı düğün salonu modern hayvan pazarı belediye binasının restorasyonu oyun parkları çevre düzenlemesi yol genişletme çalışmaları bulvar ve refüj çalışmaları gibi hizmetlere imza attık. Daha önceleri vatandaşına hizmet sunamayan bir belediyeden iyi bir yönetim anlayışı ile halkın takdirine mazhar olan bir belediye ortaya çıkardık” diyerek kat edilen mesafeyi gözler önüne serdi.
  </TD></TR></TABLE></TD></TR></TABLE>

   Forum Saati Salı Ocak 22, 2019 4:27 am