Sinanpaşa

03 Sinanpaşa sitemize hoşgeldiniz.
Sitemize üye olmak için kayıt ol tuşuna basınız. Üyelik aktivasyonunuzu gerçekleştirmek için mail adresinize gönderilen aktivasyon linkini tıkladıktan sonra üyeliğiniz aktif hale gelecektir. Üyelik işlemi gerçekleşirken açıklamaları lütfen dikkatli okuyunuz. aktivasyon için mail adresinize gönderilen yanlış linki tıklamayınız.

FORUMDA konu açmak isteyenler ilgiye uygun sayfada konu açabilir. Konu hakkında internet ortamına yüklenilen fotoğrafların url bağlantısını kullanarak fotoğraf paylaşabilinir. Bunların yanında video, anket vb gösterimler, yayınlar yapılabilinir.

Her Şey Güzel Sinanpaşa Bölgemizin Güzelliklerini Tanıtmak İçin....


Sinanpaşa Bölgemizin Sanal Vizyonu. Bölgesel Sinerjinin Güçlü Sesi. Tüm Hemşerilerimizin Sitesi.


  GM ve Segway’den yeni bir ulaşım aracı: P.U.M.A

  Paylaş
  avatar
  Yasin_ERSÖZ
  Site Yetkilisi
  Site Yetkilisi

  Mesaj Sayısı : 252
  Yaş : 45
  Nerden : İzmir
  Kayıt tarihi : 26/01/09

  GM ve Segway’den yeni bir ulaşım aracı: P.U.M.A

  Mesaj tarafından Yasin_ERSÖZ Bir Salı Nis. 07, 2009 11:29 pm


  GM ve Segway’den yeni bir ulaşım aracı: P.U.M.A

  GM (General Motors) ve Segway‘in ortak ürünü, ataları gibi kendi kendini dengeleyebilen tek kişilik iki tekerlekli bir taşıt.
  P.U.M.A (Personal Urban Mobility and Accessibility project-Kişisel Şehir içi Hareket ve Ulaşım projesi) adı verilen araç, saatte 56 km hıza ulaşabiliyor. Li-Ion pili, aracı tek şarjla yine 56 kilometre götürebiliyor (yani araç en fazla bir saat çalışıyor). Önemli özelliklerinden biri, iki araç arasında (V2V) iletişimi sağlayacak bir sisteme sahip olması. Böylelikle potansiyel kazaların önüne geçileceği umuluyor.
  Üretimine ne zaman başlanacağı bilinmeyen P.U.M.A, ortalama bir otomobilin dörtte biri fiyatına sahip.

   Forum Saati Perş. Kas. 15, 2018 12:54 pm