Sinanpaşa

03 Sinanpaşa sitemize hoşgeldiniz.
Sitemize üye olmak için kayıt ol tuşuna basınız. Üyelik aktivasyonunuzu gerçekleştirmek için mail adresinize gönderilen aktivasyon linkini tıkladıktan sonra üyeliğiniz aktif hale gelecektir. Üyelik işlemi gerçekleşirken açıklamaları lütfen dikkatli okuyunuz. aktivasyon için mail adresinize gönderilen yanlış linki tıklamayınız.

FORUMDA konu açmak isteyenler ilgiye uygun sayfada konu açabilir. Konu hakkında internet ortamına yüklenilen fotoğrafların url bağlantısını kullanarak fotoğraf paylaşabilinir. Bunların yanında video, anket vb gösterimler, yayınlar yapılabilinir.

Her Şey Güzel Sinanpaşa Bölgemizin Güzelliklerini Tanıtmak İçin....


Sinanpaşa Bölgemizin Sanal Vizyonu. Bölgesel Sinerjinin Güçlü Sesi. Tüm Hemşerilerimizin Sitesi.


  Yerel Seçimde Son Viraj... ( Osmanlı )

  Paylaş
  avatar
  Yasin_ERSÖZ
  Site Yetkilisi
  Site Yetkilisi

  Mesaj Sayısı : 252
  Yaş : 45
  Nerden : İzmir
  Kayıt tarihi : 26/01/09

  Yerel Seçimde Son Viraj... ( Osmanlı )

  Mesaj tarafından Yasin_ERSÖZ Bir Perş. Mart 26, 2009 10:53 pm

  YEREL SEÇİMDE SON VİRAJ…
  29 Mart Yerel seçimlerinde son haftaya girdik. Yapılacak olan yerel seçimlerin vatanımıza, milletimize ve Sinanpaşa’mıza hayırlı olmasını dilerim.
  Seçim çalışmalarını bütün adaylarımız var gücü ile sürdürmektedir. Öyle duyumlar alıyoruz ki insanın aklı ve mantığı almıyor. Seçimleri kazanabilmek için vatandaşlar üzerinde yürütülen çalışma diyelim dudak ısırtıyor. 10 kişilik personel kadrosu bulunan bir belediye başkan adayı 40-50 kişiye iş sözü veriyor. Babasının tapulu arazisi gibi hazineye ait arsa dağıtılıyor. Seçim dönemine girinceye kadar bırak halini hatırını sormayı selam bile vermeye beğenmediği kişiyi hangi cambazlığı yapsam da kandırsam diye değişik senaryolar üretiliyor. Yeşilçam’ın ünlü yönetmenlerinin bile aklına hayaline gelmeyen senaryolar yazılıyor ve anında oynanıyor. Sanki düğün eviymiş gibi üç aydır yemek kazanları kaynıyor, etli pideler çekiliyor, çerez, kola, ayran, içkilere vs sınırsız bir şekilde devam ediyor. Hele hele eskilerin meşhur ve özel yiyeceği iki bisküvi arası güllü lokumlar bütün bütün yutulmaya devam ediliyor. Büyük dinlenme tesislerinde toplanılıp sabahlara kadar yemek ziyafetlerine katılanların sayısı gün geçtikçe artıyor. Atılan çamurlara, yalanlara ise atan kişi bile inanır hale geliyor. Bir başkan adayı veya yandaşı bir seçmen ile konuşsa ya da evinde ziyaret etse anında rakibi tarafından anında baskı altına alınıyor. Yeminler, şartlar ve Kur’anı Kerime el basmalar.
  Hele hele son haftaya girdiğimizde daha da artan para ile oy almalar daha da arttı. Oyunu para ile A partisine vereceğine söz veren kişinin aldığı paradan daha fazla paraya B partisine vermeyeceğinin garantisi var mı? Tabii ki yok.
  Vatandaş olarak başımızı iki elimizin arasına alarak yukarıda yazdığımız yazıda geçen olayları değerlendirmemiz ve ona göre karar vermemiz gerekir.
  Öyleyse düşünmeye başlayalım; Ya başkan adayı olan kişinin bu kadar parası vardı da bugüne kadar hangi garibanın karnını doyurdu ya da elinden tuttu? Şimdi neden herkese bol keseden fındık, fıstık, yemek ve etli pide yediriyor.

  Ben iki kaşık yemeğe, bir etli pide ile ayrana yada iki bisküvi arası güllü lokuma satın alınabilecek bir kişi miyim?
  Düne kadar ben onun dostu değildim, kerhen selam bile vermezken şimdi niye el üstünde tutuyor? Ya da düne kadar hiç kimsenin sevmediği ve adaylıkları konuşulurken ondan başkan mı olur diyenler bugün niye arkasından ayrılmıyor?

  Düne kadar ben yada belediye başkan adayı kötü ise bugün ne değişti de iyi oldu?
  10 kişi kadrosu olan ve belki de bir adet boş kadro için 40-50 kişiye iş sözü veren kişinin yarın hangi sözlerine inanacaksın?
  Seçim dönemine girmeden önce konuştuğun dostun, arkadaşın şimdi kesin olmamakla birlikte karşı adayı destekliyor diye seninle konuşunca tepene binen kişiden yarın herhangi bir olay karşısında tepene çıkıp ezmeyeceğine nasıl emin olacaksın? Çünkü aday yokken o arkadaşın yanında vardı ve her zaman beraberdin.
  Hele heleeeeee…..
  Bir oy için milyarlar döken kişinin başkanlık yapacağı dönem sonuna kadar alacağı maaş toplamından daha fazla bir rakam harcayan başkan adayının niçin başkan olduğunu çok çok daha fazla düşünmek lazım. Zira vatandaşlar arasında konuşulan ve cevabı net bir şekilde bulunamayan soru bu aslında. Başkanlık dönemi boyunca alacağı maaştan fazla harcama yapan kişinin bu harcamayı nereden karşılayacağı ya da neden bedava başkanlık yapmaya aday olduğunu bir birlerine sormadan edemiyorlar. Düşünceleri arasında acaba bu harcanan paralar belde için harcanılacak ödenekler arasından bir şekilde başkanın cebine mi transfer olacak diyorlar.
  Öyleyse genel olarak bir toparlarsak; belediye başkan adaylarına oy verirken başkan adayı olan kişinin aşağıda saydığımız özelliklerini inceleyerek olumlu cevaplar alabiliyor isek oyumuzu vermemiz gerekir.
  Başkan adayının dünü nedir? Bugünü nedir? Yarını nasıl olur?

  Gerçekten yardım sever midir?,

  Gerçekten dürüst müdür?

  Gerçekten belde için gecesini gündüzüne katarak hizmet etmeye mi adaydır? Yoksa önce kendine, sonra kendine ve yine sonra kendine aklına gelirse de beldeye hizmet etmeye mi adaydır?

  Gerçekten belediye başkanı seçildikten sonra bulunduğu beldeye hizmet etme kapasitesine sahip midir?

  Gerçekten yetim hakkı yemeyen, Hazreti Ömer (R.A.) gibi devletin bir kuruşuna tamah etmeyen bir kişi midir?
  Vatandaşın düşünüp de dile getiremediği konular ise; Gereksiz yere asılan parti bayrakları, afişleri, allanıp pullanıp ses sistemleri ile donatılan seçim arabalarından avaz avaz bağıran müzik ve reklam seslerinin, çamur atma yerine yapılacak projelerin belde halkına anlatılmasını, ortamı germe yerine herkesi kendi başına özgürce oy kullanmalarının engellenmemelerini, seçim döneminde ve sonrasında belde halkı arasındaki kardeşlik, dostluk ve barış ortamının hiçbir şekilde bozulmamasını, başkan kim seçilirse seçilsin partinin ve oy verenlerin değil bütün belde halkının belediye başkanı olmasını beklemektedirler…
  İnşallah huzurlu ve barış içinde vatandaşın beklentilerini karşılayacak ve hayırlı bir seçim yaşayalım.
  Hoşça kalın, dostça kalın…  Kaynak: http://sinanpasa.net/content/view/176/40/

   Forum Saati Salı Ocak 22, 2019 4:12 am